مدیران خودروعصر اعتبار

ساخت حدود ۲۳ هزار خانه در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه پایان یافت

عصر ساختمان- مسئول ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: با کوشش دستگاه های اجرایی و مردم، کار ساخت ۲۲ هزار و ۶۰۸ واحد مسکونی از نوع احداثی در مناطق زلزله زده استان پایان یافته است.

ساخت حدود ۲۳ هزار خانه در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه پایان یافت
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایرنا، علی فولادی عصر چهارشنبه در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه که در سرسرای جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: در اثر وقوع دو زمین لرزه 7.3 ریشتری آبان 96 و 6.4 ریشتری آذر 97، تعداد 26 هزار و 777 واحد روستایی استان تخریب شد.

  وی ادامه داد: پس از بررسی های کارشناسی، 12 هزار و 684 واحد آن تخریبی نوع یک و 14 هزار و 93 واحد نیز تخریبی نوع 2 تشخیص داده شد.

  فولادی تصریح کرد: از این تعداد کار احداث 22 هزار و 608 واحد به پایان رسیده و چهار هزار و 169 واحد نیز در دست احداث است.

  مسئول ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه یادآوری کرد: با توجه به میانگین پیشرفت مناسبی که واحدهای مسکونی در دست احداث دارند بسیار امیدواریم تا ابتدای مهرماه بتوانیم شاهد افتتاح چهار هزار واحد از این تعداد باشیم.

  وی همچنین تعداد واحدهای تعمیری تکمیل شده روستایی که کار تعمیر آن ها به پایان رسیده را حدود 20 هزار واحد اعلام کرد.

  فولادی در پایان بیشترین واحدهای احداثی تکمیل شده را متعلق به شهرستان های سرپل ذهاب، اسلام آبادغرب و گیلانغرب عنوان کرد.

  زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان سال 96 در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.

  این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 932 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 103 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.

  البته در زلزله 6.4 ریشتری یکشنبه چهارم آذر 97 هم 771 نفر مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی