مدیران خودروعصر اعتبار

قیمت آهن ارزان شد

عصر ساختمان- رئیس اتحادیه فروشندگان آهن می‌گوید: طی روزهای اخیر قیمت هر کیلو آهن حدود یک هزار و ۵۰۰ تومان ارزان شد. در حال حاضر قیمت هر کیلو آهن با احتساب ارزش افزوده به چهار هزار و ۳۵۰ هزار تومان می‌رسد.

قیمت آهن ارزان شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از تجارت نیوز، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت آهن ارزان شده است یا خیر؟ به تجارت‌نیوز گفت: هر ساله در فصل تابستان شاهد ساخت و ساز املاک بودیم و این در شرایطی است که از ابتدای ماه تاکنون ساخت و ساز در رکود کامل به سر می‌برد. همین عامل باعث شده تا قیمت آهن ارزان شود.

  حمیدرضا رستگار در ادامه افزود: طی روزهای اخیر قیمت هر کیلو آهن حدود هزار و 500 تومان ارزان شد. در حال حاضر قیمت هر کیلو آهن با احتساب ارزش افزوده به چهار هزار و 350 هزار تومان می‌رسد. ما معتقدیم چنانچه این رویه ادامه یابد هم تولیدکننده و هم توزیع کننده متضرر خواهند شد.

  او اظهار کرد: متاسفانه در این بازه زمانی مسئولان دستگاه‌های اجرایی برنامه جامعی برای صنعت فولاد و آهن ندارند. با آنکه در بخش فولاد خودکفا هستیم اما قیمت این کالا به میزان تورم افزایش نیافت. عدم صادرات این کالاها و همچنین نرخ‌گذاری دستوری باعث می‌شود که تولید از رمق بیافتد.

  رستگار گفت: پس از نفت فولاد می‌تواند ارزش افزوده و ارزآوری بسیاری را برای کشور به همراه آورد که امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های به موقع بتوانیم رونق را در این حوزه برگردانیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی