مدیران خودروعصر اعتبار

اولین هتل zero energy جهان

عصر ساختمان:شرکت Dutch Green در آمستردام در حال برنامه ریزی برای ساخت هتلی است که بتواند بدون استفاده از برق، فن های الکتریکی یا سایر منابع برق استاندارد خود را خنک کند.

اولین هتل zero energy جهان
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان»، به نقل از تاسیسات نیوز ،شرکت Dutch Green در آمستردام در حال برنامه ریزی برای ساخت هتلی است که بتواند بدون استفاده از برق، فن های الکتریکی یا سایر منابع برق استاندارد خود را خنک کند.

  طرح این ساختمان زاده ذهن بن برانسما – یک فارغ التحصیل 80 ساله دکترا از دانشگاه صنعتی دلفت است.

  سیستم بر اساس اصل ابشار آب و هوایی است که در بالا توربین های بادی هوا را به کانال هایی که در کل ساختمان وجود دارند می فرستند؛ این هوا توسط جریان های آب اسپری می شود. در پایین آبشار، ساختمان هوای خنک را به اتاق ها توزیع می کند.
  در طرف دیگر یک کلاهک خورشیدی وجود دارد که وقتی توسط خورشید گرم می شود هوای گرم شده را بالا برده و به بیرون ساختمان هدایت می کند.
  نتیجه یک حلقه بی پایان از هوای خنک در حال جریان است. سیستم در صورت لزوم گرمای بیشتر هم تولید می کند. گرمای موجود در هوای اگزاست استخراج و در زیر خاک برای زمستان ذخیره می شود.

  همزمان سقف هم از توربین ها و هم پنل های خورشیدی موجود در آنجا برق تولید می کند.
  هزینه ساخت این هتل 15 میلیون دلار و قیمت هر اتاق آن هر شب حدود 125 یورو تخمین زده می شود.
  مبتکر این طرح می گوید: «هیچ صدای فنی شنیده نمی شود و هوا در مقایسه با تهویه مطبوع های معمولی خیلی سرد نیست. هیچ صدایی نمی شنوید و هیچ حسی ندارید و کیفیت هوا نیز کاملا بهتر است.

  ما نیازی به واحد تهویه مطبوع در این ساختمان ها نداریم. خود ساختمان ماشینی برای تهویه مطبوع است.»
  طبق برنامه قرار است هتل بریز در سال 2017 میلادی افتتاح شود.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر نمایشگاه (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی