مدیران خودروعصر اعتبار

تفاوت حق مسکن فروردین کارگران باید پرداخت شود

عصر ساختمان- کمک هزینه مسکن کارگران باید از ابتدای سال ۹۸ یعنی فروردین ماه به میزان ۱۰۰هزارتومان محاسبه وپرداخت شود؛ کارفرمایانی که در فروردین برمبنای ۴۰هزارتومان پرداخته‌اند موظف به پرداخت مابه‌التفاوت آن در حقوق اردیبهشت ماه خواهند بود.

تفاوت حق مسکن فروردین کارگران باید پرداخت شود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از فارس، افزایش 60 هزار تومانی کمک هزینه مسکن کارگران از سوی معاون اول رئیس جمهور به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز دهم اردیبهشت ماه ابلاغ شد. با تصویب شورای عالی کار و تأیید هیأت وزیران، حق مسکن کارگران که تاکنون 40 هزار تومان بود به 100 هزار تومان افزایش یافت.

  علی خدایی نائب رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار با اشاره به ابلاغیه دولت درباره افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران گفت:کمک هزینه مسکن کارگران باید از ابتدای سال 98 یعنی فروردین ماه به میزان 100هزارتومان محاسبه وپرداخت شود.

  وی متذکر شد: کارفرمایانی که در فروردین برمبنای 40هزارتومان پرداخته‌اند موظف به پرداخت مابه‌التفاوت آن در حقوق اردیبهشت ماه خواهند بود.

  در بهمن ماه سال گذشته شورای عالی کار با افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارکنان مشمول قانون کار موافقت کرده بود و در چانه‌زنی‌های مزد سال 98 نیز همین میزان برای حق مسکن لحاظ شد اما اجرای آن منوط به تصویب هیات وزیران بود.

  پیش از این، حق مسکن کارگران در سال 93 از 20 هزار تومان با رشد 100 درصدی به 40 هزار تومان افزایش یافت که باتأخیر حدود دو ساله در هیأت دولت تصویب شد و از زمستان 95 در فیش حقوقی مشمولان قانون کار اعمال شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی