مدیران خودروعصر اعتبار

رییس سازمان ملی استاندارد:

آسانسورهای نصب شده پس از سال ۸۳ باید بازرسی اجباری شوند

عصر ساختمان- رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: آن دسته از آسانسورهایی که از سال ۱۳۸۳ تاکنون نصب شده و در حال استفاده اند، باید همه ساله مورد بازرسی اجباری قرار بگیرند.

آسانسورهای نصب شده پس از سال ۸۳ باید بازرسی اجباری شوند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، پیشتر رییس اتحادیه آسانسور کشور گفته بود: 90 درصد آسانسورهای کشور به دلیل منقضی شدن گواهی های استاندارد پس از یک سال، دیگر استاندارد نیست.
  وی افزود: باید استانداردهای دوره ای آسانسور در کشور اجباری شوند که لازمه آن صدور گواهی مجدد استاندارد اجباری در فرآیندهای یک تا 2 ساله است.
  در این پیوند، «نیره پیروزبخت» رییس سازمان ملی استاندارد ایران امروز(سه شنبه) در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: بسیاری از این آسانسورها مربوط به پیش از سال 1383 و اجباری شدن استاندارد بود که به هیچ عنوان ارزیابی استاندارد از آنها انجام نشده بود.
  وی اظهار داشت: آسانسورهایی مربوط به پس از سال 83 باید همه ساله مورد بازرسی ادواری قرار گیرند، زیرا به تدریج مستهلک می شوند.
  پیروزبخت هشدار داد: استفاده از آسانسورها در حالی که مورد بازرسی دوره ای قرار نگرفته اند، ریسک بزرگ و خطرناکی است.
  به گزارش ایرنا، جمعیتی بیش از 50 هزار نفر در صنایع تولید قطعات، ساخت درب کابین، طراحی و مونتاژ آسانسور در کشور فعالیت می کنند.
  نزدیک به 700 هزار دستگاه آسانسور در سطح کشور فعال است که دستکم 450 هزار دستگاه آن حداقل برای یک بار بازدید شده اند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی