مدیران خودروعصر اعتبار

برج ۲۴۶ متری ضد زلزله بهترین سازه بلندمرتبه جهان شد

عصر ساختمان- یک برج ضد زلزله ۲۴۶ متری در مکزیکو سیتی به عنوان بهترین ساختمان بلند مرتبه جهان انتخاب شد.

برج ۲۴۶ متری ضد زلزله بهترین سازه بلندمرتبه جهان شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، برج Torre Reforma متعلق به شرکت LBR&A Architectos در «مسابقه بین المللی ساختمان های بلند مرتبه» ( International Highrise Award) برنده شد.

  Torre Reforma از بین بیش از هزار برج که در 2 سال گذشته ساخته شده اند به عنوان بهترین برج انتخاب شده است. ساختمان مذکور در مکزیکوسیتی ساخته شده و طراحی آن در برابر زلزله مقاوم است.

  Torre Reforma بلندترین سازه در مکزیکوسیتی است و ارتفاع آن به 246 متر می رسد. طبق قوانین محلی ارتفاع آسمانخراش ها در مکزیکوسیتی نباید بیش از دو برابر عرض خیابان باشد. همچنین اگر ارتفاع برج بیش از دو برابر عرض خیابان باشد، قسمت بالایی آن باید محصور باشد. به همین دلیل این برج طراحی عجیبی دارد.

  نقشه زمین برج به دو بخش تقسیم می شود که هرکدام دارای باغ های سرپوشیده هستند. همچنین خانه تاریخی در محل احداث ساختمان نگهداری شده و با لابی اصلی برج یکپارچه شده است.

  این ساختمان گواهینامه LEED Platinum را برای حفظ محیط زیست دارد. همچنین آب باران و فاضلاب را بازیافت می کند.

  ستون های این سازه تا عمق 60 متری زیر زمین فرو رفته اند. همچنین سیمان به کاررفته در دیوارها طوری ریخته شده تا درزهایی بین لایه ها به وجود بیاید. به این ترتیب در صورت زلزله، به ساختمان آسیبی نمی رسد.

  این ساختمان توانست از زلزله سخت 2017 جان سالم به در برد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی