مدیران خودروعصر اعتبار

اختصاص اعتبار لازم برای مقاوم سازی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی توسط دولت

عصر ساختمان- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: دولت برای امسال سهمیه مقاوم سازی مسکن روستایی در کشور را ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در نظر گرفته و برای آن اعتبار اختصاص داده است.

اختصاص اعتبار لازم برای مقاوم سازی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی توسط دولت
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، صبح امروز چهارشنبه جلسه ارزیابی عملکرد فنی حوزه بازسازی ومسکن روستایی استان با حضور مهدیان معاون اموربازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، جودی مدیر کل امور بازسازی، باباپور مدیرکل و معاونین ومدیران بنیاد مسکن آذربایجان شرقی در سالن اجتماعات بنیاد مسکن استان برگزار شد.

  حافظ باباپور در این جلسه شرقی گزارشی از عملکرد این بنیاد در حوزه بازسازی و مسکن روستایی درشهرستانها وبویژه درمناطق سیل زده چنار عجب شیر وزلزله زده ایوقسراب ارائه کرد و گفت: تاکنون از 924 واحدآسیب دیده درمناطق سیل زده استان بویژه منطقه روستای چنار عجب شیر ویا روستای کرده ده مراغه و در دیگر شش شهرستان تعداد 528 واحد به اتمام رسیده وبقیه واحدها درمراحل پایانی عملیات اجرایی قراردارند وضمنا درمناطق زلزله زده روستای ایوق شربیان سراب تاکنون تعداد175 واحد بازسازی وبه اتمام رسیده است.

  در ادامه معاون بازسازی و مسکن روستایی گفت: باید بتوانیم تضمین هایی ازدولت برای مقاوم سازی بگیریم تا در این عرصه به ادامه موفقیت ها برسیم .

  مهدیان هدف ازبرگزای این جلسات را تلفیق تجربیات و یافته های سالها، فعالیت در عرصه بازسازی در مناطق مختلف بیان کرد ویادآورشد: بازسازی وبهسازی واحدهای مسکونی، تعاملات اداری با بانکها در پرداخت تسهیلات، عملکرد و فعالیت دفاتر نظام فنی روستایی از مواردی بود که دراین جلسه مورد بررسی وارزیابی قرار گرفت.

  معاون بازسازی بنیاد مسکن کشوربه روند اصولی ساخت واحد های مسکونی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه بیشترین خدمات و تسهیلات بهسازی وبازسازی  واحد های مسکونی در روستاهای سطح کشور ارائه شده است و همچنین خسارات وتلفات ناشی از حوادث قهری را درروستاها شاهد بودیم، رعایت قوانین ومقررات  ملی ساختمان دراجرا واحداث بناها وبازسازی واحد های خسارات دیده جهت جلوگیری از وارد شدن خسارات وهدر رفتن سرمایه های ملی، از اساس کار دربنیاد مسکن می باشد.

  وی با اشاره به اینکه بیشترین خسارات و تلفات در مناطق روستایی  است، تصریح کرد: از سال 84 برنامه‌ریزی شده بود که سالی 200 هزار مسکن روستایی در قالب پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، با نظارت و مدیریت بنیاد مسکن نوسازی و مقاوم‌سازی شودکه تاکنون این برنامه‌ها تداوم داشته است.

  مهدیان در این جلسه با بیان اینکه بنیاد مسکن متولی ساخت مسکن روستایی در سطح کشور است، اظهار داشت: پنج میلیون و 200 هزار واحد مسکن روستایی در کشور وجود دارد که در ابتدای برنامه چهارم توسعه، 82 درصد این منازل غیر مقاوم و آسیب پذیر بودندکه از سال 84 با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده سالانه 200 هزار واحد روستایی در قالب پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت و با نظارت بنیاد مسکن نوسازی و مقاوم‌سازی شده است.

  درپایان این جلسه ازتلاشهای 30 ساله نادر نسترین معاون بازسازی ومسکن روستایی بنیاد مسکن استان که به افتخار بازنشستگی نائل آمده بود تجلیل شد وبلافاصله بعداز اتمام جلسه معاون بازسازی ومسکن روستایی بنیاد مسکن کشور وهیئت همراه و همچنین مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی باتفاق سایر مسئولین به شهرستان عجب شیر عزیمت کرده وازروستای آسیب دیده ازسیل روستای چنار بازدید کردند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی