مدیران خودروعصر اعتبار

سیستان و بلوچستان دارای بیشترین مدارس خشت و گلی

عصر ساختمان- رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: سیستان و بلوچستان بیشترین مدارس خشتی و خراسان جنوبی کمترین مدرسه‌های خشتی را دارد.

سیستان و بلوچستان دارای بیشترین مدارس خشت و گلی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از همشهری، مهراله رخشانی‌مهر، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گردهمایی خیرین مدرسه‌ساز که در مدرسه دارالفنون برگزار شد به بیان تحلیلی از وضعیت موجود مدارس پرداخت و گفت: متوسط سرانه فضای آموزشی در کشور 5.18 مترمربع است در حالی که استاندارد آن 8.39 متر مربع است.

  مهرانه رخشانی‌مهر افزود: 11 استان کشور زیر خط میانگین سرانه آموزشی قرار دارند که گلستان، گیلان، سیستان و بلوچستان و البرز از این جمله اند.

  رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود:  30 درصد مدارس کشور نیازمند تخریب و بازسازی اند.بیشترین آمار مدارس نیازمند تخریب مربوط به تهران و کمترین مدارس مربوط به استان قم است. همچنین بیشترین مدارس نیازمند بازسازی در تهران و کمترین میزان آن مربوط به چهارمحال و بختیاری است.

  او  در ادامه به حکم برنامه ششم توسعه بابت اختصاص سه میلیارد دلار از حساب ذخیره ارزی برای تخریب و نوسازی مدارس عنوان کرد: بر اساس این حکم باید این مبلغ برداشت شود اما چون حساب ذخیره ارزی اعتبار ندارد در سال اول اجرای برنامه ششم توسعه مغفول مانده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی