عصر اعتبار

احداث یک بزرگراه جدید مجهز به پنل‌های خورشیدی در چین

عصر ساختمان- چین درصدد احداث یک بزرگراه جدید و منحصر بفرد است که بوسیله کف مجهز به پنل‌های خورشیدی قادر است خودروهای برقی را شارژ کند و لاین مجزایی نیز برای خودروهای خودران دارد.

احداث یک بزرگراه جدید مجهز به پنل‌های خورشیدی در چین
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، از آنجایی که بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند، چین نیز بعنوان یکی از پیشگامان در این عرصه تصمیم گرفته است که یک بزرگراه 9 لاینی را در حد فاصل شهرهای هانگژو – شاوشینگ – نانگبو در شرق این کشور احداث کند که پنل های خورشیدی که در کف این بزرگراه تعبیه شده اند، قابلیت شارژ خودروهای برقی و الکتریکی شهروندان را دارد و یک لاین ویژه نیز به خودروهای خودران اختصاص دارد.

  این بزرگراه عظیم که قرار است تا سال 2022 میلادی به مرحله بهره برداری برسد، در شرق چین واقع شده است و می تواند گام بزرگی برای این کشور در راستای افزایش استفاده از خودروهای پاک و کاهش آلودگی هوا محسوب شود. 

  متخصصان و مهندسین این پروژه بزرگ در چین بر این باورند که علاوه بر اینکه این مسیر نیازمند داشتن چنین بزرگراه پهناوری بوده است، شهروندان حتی در صورت گرفتار شدن در ترافیک چندین ساعته، دچار ناخوش احوالی حاصل از دود، آلودگی و گرمای خودروهای بنزینی و دیزلی نخواهند شد. 

  این بزرگراه که 161 کیلومتر طول دارد و شهرهای هانگژو و نانگبو چین را به هم متصل می کند، دارای سقف سرعت تا 120 کیلومتر بر ساعت است و رانندگان خودروهای برقی می توانند بدون نگرانی از تمام شدن شارژ خودروی خود به هنگام پیمایش مسافت های طولانی یا گیر افتادن در ترافیک، خودروهای خود را تنها با طی مسیر در بزرگراه مذکور شارژ کنند.

  دولت های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه 2030 و نهایتا تا دهه 2040 میلادی (حدودا دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۳ روز پیش
  آرشیو