مدیران خودروعصر اعتبار

غیرقابل سکونت شدن برخی مناطق؛

قطب های زمین جا به جا می شوند!

عصر ساختمان- دانشمندان با توجه به اطلاعات ماهواره ای معتقدند در آینده نزدیک قطب های زمین جابه جا خواهد شد. این امر به غیرقابل سکونت شدن برخی مناطق کره خاکی منجر می شود.

قطب های زمین جا به جا می شوند!
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از مهر، زمین هسته ای مذاب دارد که یک حوزه مغناطیسی ایجاد می کند. این حوزه که سیاره خاکی را از اشعه های ویرانگر خورشید محافظت می کند، هزاران کیلومتر در فضا گسترده شده و روی همه چیز از سیستم های مخابرات جهانی تا شبکه های توزیع برق تاثیر می گذارد.

  این در حالی است که آخرین اطلاعات ماهواره های سه گانه Swarm متعلق به سازمان فضایی اروپا نشان می دهند احتمالا این جابه جایی در آینده ای نزدیک رخ دهد. این ماهواره ها حوزه مغناطیسی زمین را رصد می کنند.

  البته دانشمندان هنوز دلیل این رویداد را نمی دانند ولی آن را یک فعالیت مداوم اعلام کرده اند.

  این حوزه مغناطیسی طی  200 سال اخیر 15 درصد ضعیف تر شده است. در همین راستا دانیل بیکر مدیر آزمایشگاه فیزیک فضایی و اتمسفری در دانشگاه کلورادو نیز آن را نشانه ای دیگر از جابه جایی قطب های زمین می داند.

  به گفته او در صورت جابه جایی قطب های زمین، برخی مناطق غیر قابل سکونت خواهند شد.

  از لحاظ تاریخی قطب های شمال و جنوب زمین هر٢۰۰ تا 300 هزار سال یک بار جابه جا می شوند. اما اکنون ٧٨۰ هزار سال است که این تغییر اتفاق نیفتاده است. در همین همین راستا دانشمندان هشدار  داده اند و نتایج آن را فاجعه بار اعلام کرده اند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی