مدیران خودروعصر اعتبار

سوئیس تهران، کجاست؟

عصر ساختمان- دلش محله ای خوش آب و هوا و آرام می خواهد با طبیعتی زیبا و و منظره ای فوق العاده. خودش پایتخت نشین است و تصور یک همچین ویژگی هایی در محل زندگی اش، دور از دسترس به نظرش می رسد. بسیاری از دوستانش پیشنهاد می دهند از تهران برود و شهری آرام را برای زندگی انتخاب کند اما او به دلیل مشغله کاری و خانوادگی نمی تواند خیلی هم از تهران فاصله بگیرد.

سوئیس تهران، کجاست؟
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان»، پس از مدتها که در روزنامه و سایت های گوناگون در جست و جوی ملکی با این ویژگی هاست، با سایت ساکنین آشنا شده و در آن مشغول به گشت و گذار می شود. در میان جست و جو هایش ، به نام لواسان برخورد می کند.

  با خود می گوید: چرا به ذهن خودم نرسید؟ چه چیزی بهتر از لواسان انتخابش درست است. کجا بهتر از لواسان. شهری در نزدیکی تهران با آب و هوایی فوق العاده و طبیعتی منحصر به فرد.

  افراد بسیاری در تهران زندگی می کنند که مانند این همشهری ما در جست و جوی چنین جایی برای زندگی و یا حتی استراحت آخر هفته خود هستند. شاید زندگی در کلان شهری چون تهران با شلوغی همیشگی اش و آب و هوای نه چندان سالم، بسیاری از مردم را به فکر مهاجرت انداخته باشد. اگر شما هم دوست دارید چنین محیط زندگی را تجربه کنید، با ما همراه باشید تا منطقه لواسان را معرفی و از ویژگی هایش برایتان بگوییم.

  لواسان کجا است؟

  لواسان که در میان مردم به نام لواسون معروف است، در فاصله یازده کیلومتری شمال شرق تهران قرار دارد و دارای طبیعتی زیبا و آب و هوایی معتدل است. به دلیل نزدیکی به رودخانه جاجرود و سد لتیان و قرار گرفتن آن در کوهپایه های جنوبی رشته کوه البرز، این منطقه دارای هوایی فوق العاده تمیز است.

  این منطقه که دارای قدمتی تاریخی است، این روزها به دلیل مهاجرت تهرانی ها با ساخت و سازهای مدرن و زیبا مواجه شده و بافت سنتی آن رو به تغییر است. البته این را هم بگوییم به دلیل سیاست های انجام گرفته در این منطقه، این ساخت و سازها به هیچ عنوان در مسیر تخریب طبیعت زیبای لواسان نبوده و حفظ محیط زیست همواره در دستور کار قرار داشته است.

  از طرف دیگر در بسیاری از بخش های لواسان دیده می شود که بافت سنتی همچنان موجودیت خود را حفظ کرده است و هنوز هم می توان با پای پیاده کوچه پس کوچه های لواسان را کشت، کوچه باغ ها و خانه های قدیمی را دید و از جوی های پر از آبش لذت برد.

  مهمترین بخش های لواسان

  لواسان دارای یک بلوار اصلی به نام بلوار امام خمینی است که بسیاری از مراکز تجاری، رستوران ها، بانک ها و سایر مراکزی که هر شهر به آن ها نیاز دارد، در این بخش واقع شده است . این بلوار زیبا و سر سبز در واقع به صورت سراسری از ابتدای شهر آغاز و تا انتهای آن پیش می رود.

  کمربندی شهید رجایی، خیابان اسدیان، خیابان سروش و... از دیگر خیابان های معروف و مهم این منطقه به حساب می آیند.

  قیمت خانه و ویلا در لواسان

  شاید شنیده باشید که لواسان با نام سوئیس ایران نام گذاری شده است. این منطقه از جمله گرانترین بخش های ایران به حساب می آید و دارای امنیتی منحصر به فرد است.

  می توان ادعا کرد قیمت خانه در لواسان چیزی کم از شمال شهر تهران ندارد. خوب است بدانید که برای خرید ویلا در لواسان کوچک یا همان سوئیس تهران باید مبلغ زیادی را هزینه کنید. در واقع قیمت ها در بلوار امام خمینی لواسان با متری ده میلیون تومان شروع می شود تا بیش از متری پانزده میلیون تومان هم بالا می رود. البته باید بگوییم هستند مناطقی که قیمتی کمتر دارند و گاه تا متری شش میلیون تومان هم کاهش میابند.

  در واقع آنچه تعیین کننده قیمت ویلا در لواسان است، موقعیت ملک، مصالح مورد استفاده بوده و برخی مناطق قیمتی بالا تر از سایر مناطق دارند. در واقع بخشی که به عنوان بخش سنتی از آن یاد می شود و بافت قدیمی خود را حفظ کرده است، قیمتی به مراتب کمتر از بخش هایی دارد که ویلا سازی شده اند و دارای بافتی مدرن هستند.

  از دیگر ویژگی های لواسان این است که خانه ها و آپارتمان های متراژ پایین ندارد و حداقل آنها با صد متر آغاز می شود.

  یکی از گران ترین بخش های لواسان استلک یا به زبان عامیانه عسلک نام دارد که در شمال بلوار امام خمینی واقع شده است. قیمت زمین و ویلا در این مناطق بسیار بالا است و هر کسی نمی تواند به فکر خرید ویلا در این منطقه باشد. در واقع عسلک به دلیل چشم انداز، آب و هوایی متفاوت و ساخت و ساز ها و ویلاهایی بسیار مدرن و زیبا، قیمتی بالا تر از سایر مناطق دارد. حتی شنیده می شود که گاه قیمت زمین های این منطقه تا متری 25 میلیون تومان هم می رسد. پس از در جست و جوی ویلای فروشی در لواسان به خصوص در منطقه عسلک هستید، باید حواستان به جیبتان باشد.

  در بالا ترین بخش عسلک، برجی قرار دارد که با چشم اندازی خیره کننده، تمامی کوه ها، سد لتیان و شهر لواسان را به راحتی می توان دید. آنچه بسیاری از مردم به غلط فکر می کنند این است که لواسان برج یا آپارتمان ندارد اما کافی است سری به این برج بزنید تا از زیبایی فوق العاده اش سر شوق بیاید. در واقع قیمت آپارتمان در لواسان هم مانند ویلاهایش کم نیست به خصوص آپارتمان ها و یا ویلاهای خاص.

  حال شما نیز اگر در

  جست و جوی ملک و آپارتمان  در لواسان

  https://www.sakenin.com/tehran/search/for-sell/apartment/area=580

  هستید، نیازی نیست که هر روز به این شهر بروید و خانه ها و ویلاهایش را ببینید، کافی به

  سایت ساکنین

  https://www.sakenin.com

  مراجعه کنید و بهترین خانه ها را با قیمتی مناسب بیابید و با دیدن عکس هایش به راحتی تصمیم بگیرید و بدون واسطه با خود مالک در ارتباط باشید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • ساختمان فردا ۲
    • نشریه ساختمان فردا ۱
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۱۱ روز پیش
    آرشیو