مدیران خودروعصر اعتبار

برگزاری مراسم افتتاح، ۱۲ آبان

۸ آبان اتمام ساخت خط آهن خواف-هرات

عصر ساختمان- مدیرکل بین الملل راه آهن با رد اظهارات والی استان هرات افعانستان مبنی بر افتتاح خط آهن خواف ـ هرات تا ۱۰ روز آینده گفت: این مسیر ریلی تا ۸ آبان ماه، تکمیل نمی شود.

۸ آبان اتمام ساخت خط آهن خواف-هرات
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، عباس نظری  با رد اظهارات والی هرات مبنی بر افتتاح خط آهن خواف ـ هرات تا چند روز آینده، گفت: قرار نیست این خط آهن تا چند روز آینده به بهره برداری برسد؛ البته افغان‌ها منتظر هستند تا طرف ایرانی، زمان افتتاح این خط را اعلام کند.

  وی ادامه داد: شرکت پیمانکار اعلام کرده که کار آنها تا 20 اکتبر (28 مهر ماه) تمام می شود؛ ولی با توجه به احتمال وقوع برخی مشکلات، ما تا 30 اکتبر (8 آبان ماه) نیز به پیمانکار زمان خواهیم داد؛ بنابراین به دنبال آن هستیم تا مراسم افتتاح را در روزهای نخست نوامبر (10، 11 و 12 آبان) برگزار کنیم.

  مدیرکل بین الملل راه آهن با بیان اینکه افغان ها به دنبال برگزاری مراسم افتتاح با حضور رؤسای جمهور دو کشور هستند، اظهار داشت: در حال حاضر خط آهن خواف ـ هرات تا شهرستان غوریان واقع در ولایت هرات رسیده است که در عمق 80 کیلومتری خاک افغانستان از مرز ایران قرار دارد؛ با این حال شرکت پیمانکار این پروژه در حال زیرکوبی مسیر است و در برخی نقاط نیز، زیرکوبی دوم در حال اجرا است؛ اما این خط تا چند روز آینده افتتاح نخواهد شد؛ چرا که بالاست های خط آهن خواف ـ هرات در برخی موارد ایراد دارد که پیمانکار پروژه در حال رفع این ایرادات است.

  وی درباره بخش دیگری از این مسیر که شامل غوریان تا «جنو» و به طول 34 کیلومتر می شود، تصریح کرد: زیرسازی این بخش که جزء قطعه سوم محسوب می شود، به پایان رسیده و به زودی کار روسازی و ریل گذاری آن نیز انجام خواهد شد.

  نظری با بیان اینکه کل پروژه راه آهن خواف ـ هرات به طول 130 کیلومتر و در 4 قطعه احداث می شود، افزود: سه قطعه از این پروژه شامل دو قطعه در ایران که تکمیل و بهره برداری شده و قطعه سوم در افغانستان که در حال پیشرفت است را طرف ایرانی از محل منابع کمک به بازسازی افغانستان می سازد و قطعه چهارم را نیز خود افعان ها خواهند ساخت که این قطعه نیز از سوی طرف افغانستانی زیر مناقصه رفته و چند شرکت پیمانکار ایرانی در آن شرکت کرده اند.

  گفتنی است یک خبرگزاری خارجی، امروز به نقل از جیلانی فرهاد والی هرات اعلام کرده بود راه آهن خواف ـ هرات تا 10 روز آینده تکمیل شده و مراسم افتتاح آن با حضور رؤسای جمهور دو کشور ایران و افغانستان با عبور قطار حامل سیمان به زودی برگزار می شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۴ سال پیش
    آرشیو