عصر اعتبار

معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران خبر داد

بهره‌برداری از مسجد «هفتاد و دو تن» میدان آزادی در آغاز هفته جهانی مساجد

عصر ساختمان- معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از افتتاح مسجد هفتاد و دو تن در میدان آزادی خبرداد و گفت: این مسجد فرامنطقه‌ای همزمان با آغاز هفته جهانی مساجد جهت بهره مندی هموطنان مسافر و شهروندان افتتاح می‌شود.

بهره‌برداری از مسجد «هفتاد و دو تن» میدان آزادی در آغاز هفته جهانی مساجد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، مجتبی عبدالهی با اعلام این خبر اظهار کرد: شهرداری تهران در راستای سیاست های فرهنگی و مذهبی خود در سال 92 با کارفرمایی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران قطعه زمینی را به نیت هفتاد و دو شهید کربلا، اختصاص داد تا در ورودی غربی شهر تهران و در مجاورت پایانه تاکسیرانی آن مسجدی ساخته شود.

  وی با اشاره به ساخت مسجد هفتاد و دوتن در یکی از مدخل های  وروردی شهر تهران با کارکرد فرامنطقه‌ای افزود: این مسجد در مجاورت پایانه مترو، اتوبوس، تاکسی، فرودگاه احداث شده که علاوه بر اقامه نماز های یومیه، برای برگزاری مراسم های ملی و مذهبی و گردهمایی ها نیز به دلیل موقعیت مکانی اهمیت خواهد داشت.

  معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت پروژه به لحاظ ملی و مذهبی و قرارگیری در مجاورت میدان آزادی و ورودی غربی شهر تهران به کارگیری فناوری های روز و مصالح مقاوم و متناسب با برج آزادی جهت اجرای نمای ساختمان در دستورکار شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران قرار گرفت.

  وی بیان کرد: از جمله مواردی که در ساخت مسجد هفتاد و دو تن به آن ها توجه شده است این بوده که این پروژه در حریم برج آزادی قرار نداشته باشد و ساختمان آن نیز از حیث مصالح و دیگر شاخصه ها با این برج انطباق داشته باشد و سعی شده این مسجد نماد یک شهر اسلامی باشد.

  عبدالهی با بیان اینکه در ساخت مسجد هفتاد و دو تن از فناوری های روز و مصالح مقاوم استفاده شده است، ادامه داد: این پروژه دارای چهار طبقه، دو طبقه زیر زمین و دو طبقه همکف و اول و سطح اشغال حدود 1200 متر مربع است.

  وی ظرفیت پذیرش نمازگذار در مسجد هفتاد و دو تن را بالغ بر 650 نفر اعلام و خاطرنشان کرد: ایجاد این مسجد با توجه به موقعیت جغرافیایی آن برای مسافران در حال گذر، موجب تشویق مردم برای خواندن نماز اول وقت می شود.

  معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، قابلیت ارائه خدمات شبانه روزی برای مخاطبان را از دیگر امتیازات پروژه مسجد هفتاد و دو تن برشمرد و خاطرنشان کرد: این مسجد در وروردی شهر تهران در مجاورت پایانه مترو، اتوبوس، تاکسی و فرودگاه مهرآباد می تواند کارکردی فرامنطقه‌ای در ارائه خدمات به شهروندان و مسافران داشته باشد.

  بنا براعلام روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، عبدالهی با اشاره به دیگر ویژگی های مسجد هفتاد و دو تن، تاکید کرد: این مسجد براساس معیارهای اسلامی ـ ایرانی ساخته می شود و با توجه به قرار گرفتن آن در مجاورت برج آزادی، معماران این طرح تمام تلاش خود را برای انطباق این پروژه با معماری برج آزادی از حیث رنگ، نوع مصالح و دیگر شاخص‌ها داشته اند، از طرفی کلیت فرم معماری این مسجد بیانی مدرن از معماری سنتی ایران است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۶ روز پیش
  آرشیو