مدیران خودروعصر اعتبار

فرودگاه خاص دوبی در وسط خلیج+ عکس

عصر ساختمان- دوبی اقدام به ساخت فرودگاهی خاص کرده است که گفته میشود تا پایان ۲۰۱۷ به بهره برداری می رسد.

فرودگاه خاص دوبی در وسط خلیج+ عکس
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، ساخت فرودگاه ها چه در اشل کوچک و چه در اشل بین المللی به دلیل تعبیه قسمت های مختلف و امکاناتی استانداردی که باید این میدان هوایی داشته باشند علاوه بر هزینه بر بودن زمانبر نیز هست و گاهی سالها طول می کشد تا عملیات ساخت یک فرودگاه به پایان برسد و مسافرگیری یا بارگیری را آغاز کند.

  فرودگاه ها علاوه بر استفاده برای گردشگری، مناطق ویژه اقتصادی نیز هستند، فرودگاه های کوچکی که تنها برای بارگیری و حمل و نقل محصولات و صادرات و واردات مورد استفاده قرا می گیرند، اما فرودگاه های مسافربری به دلیل مختلف از امکان ویژه ای برای مسافران برخوردارند و سازندگان و طراحان برای ساخت یک میدان هوایی از آخرین متدهای روز بهره میگیرند.

  علاوه بر باند فرودگاه و برج مراقبت، سوخت گیری هواپیما، محل نگهداری و تعمیر این پرنده های غول پیکر، برخی ار امکانت به روز تفریحی و گردشگری نیز بهره برده اند و تبدیل به یک مکان مناسب برای گذارندن اوقات قبل و پس از سفر شده اند.

  یکی از این فرودگاه ها که مورد توجه قرار گرفته است فرودگاه بین المللی دوبی است، این کشور علاوه بر این فرودگاه بین المللی مکان خاص برای فرود هواپیماهای غول پیکر طراحی کرده است که ویژگی های خاصی دارد.

  تصاویر هوایی از این فرودگاه، زمینی به شکل یک هواپیمای غول پیکر را نشان می دهد که با فاصله زیاد از ساحل قرار داشته و آنطور که دیده می شود محل تفریحی مناسبی نیز دارد.

  تصاویر زیر  نمایی هوایی از فرودگاه خاص در دوبی است که گفته می شود پایان سال 2017 میلادی به بهره برداری خواهد رسید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی