عصر اعتبار

یک مقام مسئول اعلام کرد؛

رفع تصرف ۵۹ میلیارد تومان از اراضی دولتی در تهران

عصر ساختمان- فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن از رفع تصرف ۸۳۰ هزار مترمربع اراضی ملی، در خردادماه خبر داد.

رفع تصرف ۵۹ میلیارد تومان از اراضی دولتی در تهران
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سرهنگ علی عباس‌نژاد درباره مهمترین اقدامات یگان حفاظت اراضی سازمان ملی زمین و مسکن در خردادماه سال جاری گفت: در این ماه 69 مورد اجرای حکم دادگاه مبنی بر رفع تصرف داشته‌ایم که با استفاده از هزار و 231 نفر نیروی عضو این یگان، از متصرفان خلع ید انجام شد. همچنین در سراسر کشور به جز استان تهران، 830 هزار مترمربع معادل 54 میلیارد تومان رفع تصرف از اراضی ملی و دولتی انجام شده است که این رقم در استان تهران 33 هزار و 400 مترمربع و معادل 59 میلیاردتومان بوده است.

  فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن، بیشترین رفع تصرفات را مربوط به استان‌های فارس، آذربایجان‌شرقی، البرز، اصفهان و خراسان‌شمالی دانست و افزود: بالاترین تعداد رفع تصرف از اراضی ملی در استان فارس بود که بیش از 19 فقره، در این استان ثبت شد. در برخی از استان ها نیز همچون همدان، ایلام و بوشهر در ماه گذشته حکمی وجود نداشت تا به اجرا درآید.

  به گفته این مقام مسئول در سازمان ملی زمین و مسکن، یگان حفاظت این سازمان در برخی از شهرها قبل از وقوع جرم (تصرف اراضی) اقدامات پیشگیرانه انجام داده که در کاهش میزان تصرفات از سوی سوءاستفاده گران، مؤثر بوده است.

  عباس‌نژاد با اشاره به گشت‌زنی هدفمند نیروهای یگان حفاظت از اراضی به عنوان یکی از اقداماتی که به طور مداوم انجام می شود، گفت: همین گشت زنی های هدفمند در یک ماه گذشته از 237 مورد شروع به تصرف جلوگیری کرد.

  فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن، به 237 مورد رفع تصرف آنی و لحظه‌ای از اراضی دولتی در استان های مختلف اشاره و اظهار داشت: یگان حفاظت در لحظه در محل حاضر شد و با رفع تصرف فوری مانع از اقدامات خلاف در 162 هکتار از اراضی شد.

  وی، بیشترین رفع تصرف لحظه‌ای را به ترتیب مربوط به استان تهران با 42 مورد، هرمزگان 30 مورد، جنوب سیستان و بلوچستان (ایرانشهر) 34 مورد و خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد هر کدام با 14 مورد رفع تصرف عنوان کرد.

  برچسب ها
  رویداد ها در یک نگاه
  • کاشی و سرامیک
  • عصر ساختمان
  • شماره ۳۴ دیجیتال
  • شماره ۷ ماهنامه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
  آرشیو