مدیران خودروعصر اعتبار

ماه رمضان ساکنان برج مسلمان‌نشین گرانفل لندن را نجات داد+فیلم

عصر ساختمان- تا کنون ۳۰ نفر از مجروحان آتش سوزی برج گرانفل به ۵ بیمارستان در لندن منتقل شده‌اند.

ماه رمضان ساکنان برج مسلمان‌نشین گرانفل لندن را نجات داد+فیلم
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از خبرآنلاین، بامداد امروز شبکه‌های خبری از آتش سوزی گسترده در برج 24 طبقه‌ای در غرب لندن در آتش می‌سوزد. این آتش سوزی در ساعت 1:26 دقیقه گزارش شده است.

  هرچند ساعت‌ها از آغاز آتش‌سوزی می‌گذرد اما آتش‌نشان‌ها هنوز موفق به مهار آن نشده‌اند.

  راشاتودی گزارش کرده است: آتش‌ ظاهراً از طبقه چهارم به واسطه یک اتصال برق آغاز شده است و به طبقات بالایی گسترش پیدا کرده است.

  گزارشگر اسکای نیوز در گزارش زنده خود از این حادثه اعلام کرده است که «چندین بار صدای انفجار و شکسته شدن شیشه‌های در طبقات برج شنیده شد.»

  او از احتمال ریزش ساختمان خبر داده و گفته است: «آتش سوزی در برج گرانفل ادامه دارد و دود غلیظی به اطراف پراکنده شده است.»

  صادق خان، شهردار لندن در یک حساب توییتری این واقعه را یک حادثه بزرگ و مهم خواند.

  گزارش‌های تازه از این حادثه حکایت از آن دارد که برج گرانفل لندن مسلمان‌نشین بوده است. به نظر می‌رسد تعداد زیادی از خانواده‌های ساکن در این ساختمان مسلمان بوده‌اند.

  گزارشگر اسکای نیوز حین گزارش زنده خود گفته است: «از آنجایی‌که بسیاری از این خانواده برای ماه رمضان در زمان شروع آتش سوزی بیدار بوده‌اند و بوی دود را حس کرده‌اند از ساختمان بیرون آمده‌اند اما در عین حال افرادی هم در برج گیر کردند که بیرون آمدن برای آنها بسیار سخت بوده است.»

  به گفته او، برخی ساکنین که زودتر متوجه آتش سوزی شدند همسایه‌های خود را خبر کردند و از آنها می‌خواستند از ساختمان بیرون بروند.

  به گزارش اسکای نیوز، تا کنون 30 نفر از مجروحان آتش سوزی برج گرانفل تا به این لحظه به 5 بیمارستان در لندن منتقل شده‌اند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی