عصر اعتبار

حداقل‌های بی‌خانمانی در ۱۰ شهر منتخب

عصر ساختمان- در سال‌های اخیر تحولات بازار مسکن در صدر اخبار بین‌المللی قرار گرفته است. باتوجه به تحقیقات و بررسی‌های مربوط به سطح درآمد موردنیاز برای پرداخت اجاره مسکن، ۱۲شهر در رتبه گران‌ترین‌ها قرار گرفته‌اند که سانفرانسیسکو در صدر این فهرست نشسته است.

حداقل‌های بی‌خانمانی در ۱۰ شهر منتخب
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از تعادل، به گفته کارشناسان اقتصادی، شهروندان سانفرانسیسکو سالانه به درآمدی در حدود 86‌هزار دلار برای پرداخت هزینه‌های اجاره مسکن نیاز دارند. بالا بودن اجاره مسکن در سانفرانسیسکو تنها مربوط به سال 2017 نیست. در سال‌های گذشته نیز، بارها شهروندان در پی افزایش اجاره مسکن در این شهر، تظاهرات کرده بودند. آن‌طور که در گزارش‌ها گفته شده، به نظر می‌‌رسد حضور شرکت‌های بسیار در سانفرانسیسکو و مستقر شدن کارکنان این شرکت‌ها، موجب افزایش تقاضا برای مسکن و بالا رفتن هزینه اجاره‌بها شده است.

  نیویورک دومین شهر گران دنیا از نظر بالا بودن اجاره مسکن است. در این شهر با فرض اینکه شهروندان سالانه درآمدی معادل 82.5هزار دلار داشته باشند، می‌توانند هزینه اجاره مسکن را بپردازند. آن‌طور که در گزارش‌ها آمده، در منهتن، اجاره مسکن بازار پررونقی دارد و اجاره‌ها مدام در حال افزایش است.

  هنگ‌کنگ، تنها شهر انگلیسی‌زبان در چین، در رتبه سوم بالاترین اجاره مسکن بین شهرها قرار دارد. این شهر، تا پیش از این برای 5 سال متوالی در صدر گران‌ترین شهرهای جهان از نظر هزینه‌های مسکن قرار داشت. آن‌طور که در بررسی‌ها آمده، کاهش فعالیت‌ شرکت‌های بین‌المللی و تعداد شاغلان در سال‌های اخیر، تقاضا برای اجاره مسکن را کاهش داده و همین امر منجر به افت قیمت اجاره املاک در هنگ‌کنگ شده است. با این ‌حال، هنوز هم این شهر در فهرست گران‌ترین بازار مسکن جهان است و در حدود یک‌سوم از جمعیت آن در آپارتمان‌های اجاره‌یی عمومی زندگی می‌کنند و صدها هزار نفر دیگر نیز در فهرست انتظار برای ورود به این خانه‌ها هستند. گزارش‌های اخیر نیز حاکی از زندگی شهروندان هنگ‌کنگی در مسکن‌هایی موسوم به «خانه‌های تابوتی» است. این واحدهای مسکونی با افزایش بی‌رویه اجاره‌بها در هنگ‌کنگ احداث شده‌اند. آمار نشان می‌دهد که شهروندان هنگ‌کنگی، برای پرداخت اجاره مسکن در طول یک‌سال، به درآمدی حدود 66.7 هزار دلار نیازمندند.

  مسکن اجاره‌یی در دوبی در قیاس با سایر شهرهای حاشیه خلیج‌فارس، گران‌تر است و معمولا هنگام عقد قرارداد اجاره در این کشور، باید اجاره‌بهای حداقل 6ماه یا حتی یک‌سال پیشاپیش پرداخت ‌شود. قابل ذکر است که کیفیت مسکن در دوبی معمولا بالاست و ممکن است مبله یا نیمه‌مبله باشد. آن‌طور که آمار نشان می‌دهد شهروندان در دوبی برای آنکه توانایی پرداخت اجاره مسکن را داشته‌ باشند به درآمد سالانه‌یی معادل 61.3هزار دلار نیاز دارند. بسیاری از گزارش‌ها، زندگی در سنگاپور را در مقایسه با بسیاری از شهرهای دیگر به‌صرفه‌تر می‌دانند اما هزینه‌های بالای اجاره مسکن، سنگاپور را به پنجمین شهر این فهرست تبدیل کرده است. برای پرداخت اجاره مسکن در این شهر، به درآمد سالانه 58هزار دلاری نیاز است. بعد از سنگاپور، واشنگتن، ژنو و سیدنی به‌ترتیب رتبه‌های ششم تا هشتم را به خود اختصاص داده‌اند.

  در این گزارش لندن در رتبه آخر شهرهایی با بالاترین هزینه مسکن قرار گرفته، این درحالی است که در سال‌های گذشته این شهر در صدر فهرست گران‌ترین‌های بازار مسکن قرار داشت. آن‌طور که در گزارش‌های اخیر گفته شده به دنبال رای بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا، ارزش مسکن در لندن برای نخستین‌بار از سال 2009 سقوط کرده است. قیمت خرید و اجاره مسکن در 6 ماهه دوم سال 2016 حدود 6درصد افت داشته و در سال 2017 نیز تغییر محسوسی نداشته است. پیش‌بینی‌ها در این میان نشان می‌دهد که قیمت مسکن در مقایسه با سال 2014 با یک افت 15درصدی روبه‌رو خواهد شد.

  با کاهش چشمگیر قیمت مسکن بعد از برگزیت، لندن همچنان در میان شهرهای گران‌قیمت در اجاره مسکن به‌شمار می‌رود. متوسط درآمد سالانه هر شهروند برای پرداخت اجاره مسکن در این شهر، حدود 49.7 هزار دلار در سال 2017 برآورد شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
  آرشیو