عصر اعتبار

زلزله زدگان نردین میامی سه میلیون تومان وام بلاعوض می گیرند

عصر ساختمان- مهدی زندیه وکیلی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : علاوه بر این تسهیلات، ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه نیز برای تخریب، بازسازی و نوسازی واحد های فرسوده و آسیب پذیر در برابر زلزله که در این حادثه خسارت دیدند، پرداخت می شود.

زلزله زدگان نردین میامی سه میلیون تومان وام بلاعوض می گیرند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۹:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایرنا، وی با بیان این که به دنبال وقوع زلزله گروه ‌های امدادی و بازسازی وارد منطقه شده و پس از فعالیت‌های امدادی، رسیدگی به آسیب دیدگان آغاز شد، اظهار داشت : خوشبختانه با توجه به این که بسیاری از واحدهای این منطقه با دریافت تسهیلات نوسازی و بازسازی در گذشته مقاوم سازی شد در این زلزله آسیب ندیدند و فقط واحدهای قدیمی و گلی و خشتی و غیر مقاوم دچار خسارت شدند.
زندیه وکیلی با بیان این که این زلزله به بیش از 850 واحد مسکونی روستایی و تعدادی مدرسه و واحدهای دامداری خسارت وارد کرد، خاطرنشان کرد : در این زلزله، ساختمان این واحدها و نازک کاری آنان دچار ترک خوردگی شده بود و مردم احساس ناامنی می کردند، بنابراین کار اسکان موقت آنان انجام و هلال احمر چادرهایی را در اختیار گذاشته و وسایل و امکانات گرمایشی فراهم شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان اضافه کرد: در بازدید معاون امور بازسازی و بهسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، قرار شد علاوه بر پرداخت وام بلاعوض، تسهیلات قرض الحسنه 200 میلیون ریالی هم برای تخریب و بازسازی و نوسازی واحدهای قدیمی، غیر مقاوم و آسیب پذیر در برابر زلزله اختصاص یابد و روند آن در حال انجام است و به زودی عملیاتی می شود.
زندیه وکیلی ادامه داد : بنا بر اعلام مسوولان، تا یک یا 2 ماه آینده، سقف این تسهیلات به 250 میلیون ریال افزایش می یابد.
وی تصریح کرد : علاوه بر این، تهیه نقشه و نظارت بر ساخت و ساز این واحدها، هزینه های صدور پروانه ساختمان، آوار برداری برای این واحد ها رایگان است و از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام می شود.
زندیه وکیلی تاکید کرد : امیدواریم با اقدام جهادی، همه واحدهای غیر مقاوم و آسیب پذیر در برابر زلزله این منطقه هر چه سریع تر تخریب و نوسازی شود.
زلزله ای به قدرت 4.9درجه در مقیاس امواج درونی زمین ساعت 12:30 دقیقه روز چهارشنبه هفته گذشته، روستای نردین و چند روستای دیگر بخش کالپوش شهرستان میامی را لرزاند.
این زلزله خوشبختانه خسارت جانی نداشت، اما به تعداد زیادی از واحدهای مسکونی که بیشتر آن ها خشت و گلی بودند، خسارت هایی وارد کرد.
روستای نردین ازتوابع بخش کالپوش شهرستان میامی، هزار و 400 خانوار و جمعیتی بالغ بر4 هزارنفر دارد و در110 کیلومتری شمال شرق شهرستان میامی واقع است.
شهرستان بیش از 50 هزار نفری میامی در شرق استان سمنان واقع شده است.

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر
رویداد ها در یک نگاه
  • شماره ۷ ماهنامه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
آرشیو