عصر اعتبار

یونولیت های سقفی، مقاوم، سبک و ارزان + قیمت انواع فوم و یونولیت سقفی

عصر ساختمان- یونولیت در واقع نوعی پلاستوفوم تحت عنوان پلی استایرن منبسط شده با علامت اختصاری EPS است که کاربردهای متعددی در امور بسته بندی ، عایق سازی ، آموزشی ، تبلیغاتی و ... دارد .

یونولیت های سقفی، مقاوم، سبک و ارزان + قیمت انواع فوم و یونولیت سقفی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» ، یونولیت پلیمری به رنگ سفید و عایق رطوبت ، حرارت و صدا است که در کارخانه های پتروشیمی تهیه می‌شود . این ماده با وزن حجمی بسیار کم (1.04 تا 1.09 گرم بر سانتیمتر مکعب) و دانه بندی های ریز و درشت ، بصورت گرانول ، ورق و بلوک در اندازه ها و ضخامتهای گوناگون موجود است . برش دادن آن نیز با دستگاههای برش توسط سیم داغ به راحتی انجام می شود .

  کاربردهای یونولیت  دکوراسیون و فضاسازی‌های موقت، ساخت سازه‌های سبک،  ساخت ماکت و کاردستی و تابلو اعلانات،  ساخت احجام و مدل های بزرگ،  ساخت سردخانه،  ساخت استودیوهای صدا برداری ،عایق صوتی و حرارتی دیوارها، عایق صوتی در فضاهای دارای آلودگی‌ صوتی  است.
  در صورتیکه از یونولیت برای تبلیغات شهری استفاده شود ،باید از پوشش های پلیمری برای حفاظت آن در برابر شرایط محیطی و UV استفاده شود .
  یکی دیگر از کاربری های یونولیت استفاده در سیستم سقف تیرچه – بلوک بعنوان جایگزین بلوک های سفالی یا سیمانی است . استفاده از یونولیت (پلی استایرن منبسط شده) به عنوان بلوک سقفی ، در صورتی مناسب خواهد بود که مواردی از قبیل ایمنی در برابر آتش سوزی ، تولرانس های ابعادی ، مقاومت (که مستقیما با چگالی مصالح ارتباط دارد) ، شکل هندسی و روش اجرای مناسب در آن رعایت گردد .
  از مهمترین مزایای استفاده از یونولیت در سقف ساختمانها میتوان به  سبکی قطعات بلوک و کم شدن  وزن نهایی ساختمان،  کم شدن سایز تیر و ستونها و نتیجتا کاهش مصرف فولاد و آهن، کاهش 30 درصدی حجم بتن، مقاومت در برابر زلزله ، عایق حرارتی ، برودتی و صوتی، حمل و نقل سریع و آسان،  صرفه جویی در زمان اجرا و کاهش دستمزد، معایب کاربرد یونولیت در ساختمان سازی اشاره کرد.
  بلوک های «پلی استایرن» به دلیل سبکی وزن خود ، باعث کم شدن وزن نهایی ساختمان می شوند . بلوک های یونولیتی نقش باربری ندارند و در برابر زلزله ایمن هستند . به همین دلیل در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند . اما این بلوک ها ، در برابر آتش به راحتی حجم خود را از دست می دهند و تنها اشکال این بلوک ها ، کمی مقاومت در برابر حرارت و شعله وری است . در صورتی که از جنس مرغوب این بلوک ها در ساختمان سازی استفاده شود ، در برابر آتش مقاوم تر خواهند بود .

   

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
  آرشیو