مدیران خودروعصر اعتبار

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان:

۴۰۰ متقاضی زمین صنعتی در کردستان در نوبت هستند

عصر ساختمان- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان گفت: در حال حاضر ۴۰۰ متقاضی زمین برای راه‌اندازی واحد صنعتی در نوبت هستند.

۴۰۰ متقاضی زمین صنعتی در کردستان در نوبت هستند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از تسنیم ، شاهو حاجبی شامگاه پنج‌شنبه در نهمین جلسه فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی استان کردستان که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور در سالن دولت استانداری کردستان برگزار شد، در جمع مسئولان و مدیران استان اظهار داشت: در حال حاضر 400 متقاضی حقوقی و حقیقی در استان کردستان برای واگذاری زمین صنعتی در نوبت هستند.

  وی گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان با 10 میلیارد تومان اعتبار می‌تواند شهرک صنعتی شماره 4 سنندج را شکل دهد و جوابگوی نیاز این 400 متقاضی پشت نوبت واگذاری زمین صنعتی باشد.

  مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان با اشاره به منطقه ویژه اقتصادی بانه، تصریح کرد: این طرح از سال 89 ابلاغ شد اما عملاً تا سال 93 هیچ‌گونه اقدام اجرایی برای آن انجام نشد اما از سال 93 این منطقه با مساحت 85 هکتار سند تک برگ آن به نام دولت و شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان انتقال یافت.

  وی گفت: برای ایجاد منطقه اقتصادی بانه فقط یک میلیارد تومان از محل بودجه ملی اختصاص یافت در حالی که برای شبکه توزیع برق، آب و دیوارکشی منطقه ویژه اقتصادی بانه 5 میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا چراغ آن روشن شود.

  حاجبی افزود: از سال 89 تا 93 هیچ‌گونه اقدامی برای اجرای این منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان بانه انجام نشد در حالی که هم‌اکنون 400 متقاضی واگذاری زمین صنعتی در استان کردستان پشت نوبت هستند.

  وی مساحت کل شهرک‌های صنعتی استان را، یکهزار و 100 هکتار عنوان کرد و اظهار داشت: کل اعتبار شرکت شهرک‌های صنعتی استان برای اجرای پروژه منطقه ویژه اقتصادی بانه و شهرک صنعتی سنندج  154 میلیارد تومان است که باید تا پایان دولت یازدهم آن را اجرا کنیم.

  اعطای تسهیلات پرداختی به 40 هزار واحد فرسوده شهری و روستایی در کردستان

  سرپرست بانک مسکن استان کردستان در ادامه این جلسه به انجام دو هزار و 204 قرارداد با پرداخت 70 میلیارد تومان تسهیلات پرداختی در استان کردستان اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر 150 قرارداد دیگر در دست اقدام است.

  جلال‌الدین سلیمی به اعطای تسهیلات به 40 هزار واحد بافت فرسوده شهری و روستایی در استان کردستان اشاره کرد و گفت: در زمینه احیای بافت روستایی به 11 هزار واحد، تسهیلات بانکی پرداخت شده و می‌توانیم تسهیلات 11 هزار واحد دیگر را نیز پرداخت کنیم.

  سرپرست بانک مسکن استان کردستان تصریح کرد: در زمینه مشارکت مدنی و خرید مسکن و خدمات و بازرگانی تاکنون 500 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

  وی با تاکید بر اینکه با تزریق اعتبارات و پول به بانک‌های عامل می‌توان به اقتصاد استان کردستان کمک کرد، گفت: از 400 واحد معرفی شده توسط اداره کل صنعت، معدن و تجارت کردستان به بانک مسکن استان کردستان فقط 4 واحد آن تسهیلات پرداخت شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی