مدیران خودروعصر اعتبار

برق مشترکان بدمصرف قطع خواهد شد

عصر ساختمان- مصطفی رجبی مشهدی گفت: ضمن اینکه فرصت دریافت پاداش برای کاهش مصارف بالای برق در بخش خانگی در نظر گرفته شده است اما مشترکان بدمصرف در صورت بی توجهی به تذکرات، با قطعی برق مواجه می‎شوند.

برق مشترکان بدمصرف قطع خواهد شد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، مصطفی رجبی مشهدی در این خصوص که مشترکان پرمصرف چگونه می توانند پاداش خوش مصرفی دریافت کنند، گفت: اگر مشترکی مصرف بالایی داشته باشد،  به قدری که مصرفش را از پله‌های بالای مصرف به پله پایین‌تر برساند قطعا منجر به کاهش صورتحساب آن‌ها و بهره مندی از پاداش خواهد شد. این مسئله به منظور تشویق تکمیلی برای پرمصرف‌ها در نظر گرفته شده است.

  این مقام مسئول می‌گوید: البته نرخ پاداش برای پرمصرف‌ها حدود 500 تومان به ازای هر کیلووات ساعت است و در پله‌های بعدی تا 2 هزار تومان برای کسانی که مصرف خود را به نصف الگو برسانند، افزایش پیدا می‌کند. به عبارت دیگر عدالت اینگونه در نظر گرفته شده که پرمصرف‌ها از نرخ پاداش کمتری بهره‌مند خواهند شد، اما در عین حال فرصت کاهش مصرف برای پرمصرف‌ها بیشتر از کسانی است که مصرف آن‌ها زیر الگو است.

  او در ادامه بیان کرد: ما فردی را برای افزایش مصرف جریمه نمی‌کنیم، اما قطعا تعرفه ما به گونه‌ای است که اگر افزایش مصرف بیش از الگو باشد منجر به افزایش پلکانی تعرفه که مصوب قانون بودجه 1402 است، خواهد شد.

  او در پاسخ به این سوال که مشترکان بدمصرف برق مشمول قطعی خواهند شد یا خیر گفت: حدود 2 تا 3 درصد مشترکان ما بالای دو برابر الگو مصرف دارند. برای کسانی که مصرف خیلی بالایی دارند برابر با مصوباتی که در این حوزه داریم، تذکر خواهیم داد و شیوه‌های کاهش مصرف را اطلاع رسانی خواهیم کرد و اگر به این موارد بی توجه باشند، ممکن است منجر به قطع برق نیز بشود. 

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی