مدیران خودروعصر اعتبار

برنامه توانیر برای عبور از تابستان بدون خاموشی

عصر ساختمان- کردی گفت: با برنامه ریزی انجام شده به دنبال عبور از پیک مصرف برق در تابستان بدون خاموشی هستیم.

برنامه توانیر برای عبور از تابستان بدون خاموشی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از مهر، مصرف برق در تابستان اوج می‌گیرد و معضلاتی نظیر محدودیت برق صنایع را شاهدیم که در سال گذشته این اتفاق به مراتب کمرنگ‌تر از سال‌های گذشته بود، اما آیا امسال باز هم صنایع با محدودیت‌های برقی مواجه می‌شود، آرش کردی مدیرعامل توانیر در رابطه با این موضوع به مهر می‌گوید: برنامه مدیریت مصرف را قوی‌تر از برنامه سال 1401 پیش بینی کردیم.

  مدیر عامل توانیر با اشاره به اتخاذ تصمیم‌های جدید در رابطه با مدیریت مصرف برق ادامه داد: برای سال جاری برنامه ریزی های جدی تر و گسترده‌تری صورت گرفته تا بتوانیم از تابستان بدون خاموشی عبور کنیم.

  وی در رابطه با برنامه‌های پیش رو برای تابستان اضافه کرد: برنامه‌های مورد نظر مانند برنامه‌های سال گذشته است، اما سعی می‌کنیم برنامه‌های تشویق محور در بخش‌های خانگی نسبت به سال گذشته متنوع‌تر و مناسب‌تر کنیم تا اثر بخشی بیشتری داشته باشد.

  کردی در خاتمه اضافه کرد: اکنون مصرف برق بر روی حداقل‌ها قرار دارد و تراز تولید و مصرف یکی است که پیش بینی می‌شود در تابستان رشد 4 و 5 درصدی را پیش رو داشته باشیم و این عدد در تابستان به 70 هزار مگاوات می‌رسد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی