مدیران خودروعصر اعتبار

مسکن ملی تهران خرداد افتتاح می‌شود؛ به سه شرط

عصر ساختمان- مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: بیش از ۷۸۰۰ واحد نهضت ملی مسکن در استان تهران به مرحله اجرا رسیده که ۲۳۰۰ واحد غالبا در مراحل پیشرفت بالای ۷۰ درصد قرار دارد و در صورتی که زیرساخت های خدماتی، تسهیلات و آورده متقاضیان به موقع تزریق شود در خردادماه ۱۴۰۲ شاهد افتتاحاتی در این زمینه خواهیم بود.

مسکن ملی تهران خرداد افتتاح می‌شود؛ به سه شرط
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، خلیل محبت‌خواه ، اظهار کرد: تعداد 2342 واحد نهضت ملی مسکن توسط اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در شهرستان‌های پاکدشت، اسلامشهر، رباط کریم و شهریار با پیشرفت فیزیکی بین 50 تا 70 درصد در حال اجرا است و اخیرا عملیات آماده‌سازی و اجرای 5500 واحد دیگر نیز در شهرهای مذکور آغاز شده است.

  وی افزود: در شهرستان پاکدشت 630 واحد نهضت ملی مسکن به میانگین پیشرفت 70 درصد رسیده است. در اسلامشهر پروژه 800 واحدی بین 50 تا 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. پروژه 408 واحدی رباط کریم تقریبا به همین میزان یعنی از 70 درصد پیشرفت برخوردار است. در شهریار هم 504 واحد را اجرا می کنیم که به طور میانگین 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

  مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران تاکید کرد: عمده متقاضیان تا کنون تا 200 میلیون تومان آورده 200 واریز کرده‌اند. پیامک بعدی واریز 40 میلیون تومان دیگر را برای آنها ارسال کرده‌ایم. بحمدالله همه پروژه‌ها فعال هستند.

  محبت‌خواه درباره چالش های اجرای طرح های مسکونی گفت: درخواست افزایش تسهیلات از 300 به 450 میلیون را داریم که انتظار داریم شورای پول و اعتبار با آن موافقت کند؛ زیرا متقاضیان شهرهای تابعه استان تهران غالبا کسانی هستند که در شهر تهران کار می‌کنند یا ساکن تهران هستند. بنابراین انتظار داریم به همان میزان تسهیلاتی که در پرند و پردیس پرداخت می‌شود به متقاضیان شهرهای دیگر استان نیز پرداخت شود.

  وی با بیان اینکه دستگاه های خدمات‌رسان، اتصال شبکه های آب، برق و گاز را تسریع کنند گفت: خوشبختانه اخیرا دستگاه های مربوطه به تامین این زیرساخت ها ورود کرده‌اند و درخواست ما این است که سرعت بیشتری به این فرآیند بدهند. اگر تسهیلات، آورده و زیرساخت های خدماتی فراهم شود اغلب پروژه‌ها در سال آینده به مراحل نهایی می‌رسد.

  مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران درباره زمان افتتاح طرح های نهضت ملی مسکن گفت: در صورتی که منابع لازم از سوی بانک ها و متقاضیان به موقع تزریق شود و دستگاه های خدمات‌رسان هم اهتمام بیشتری نشان دهند در خردادماه شاهد افتتاح پروژه ها خواهیم بود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی