مدیران خودروعصر اعتبار

تخلیه ۱۶۰۰ خانه سازمانی انجام شد

لطفا بفرمایید بیرون!

عصر ساختمان- بر اساس اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی، برنامه تخلیه خانه‌های سازمانی در دستور کار قرار دارد. حدود ۶۰۰۰ واحد از خانه‌های سازمانی شناسایی و بیش از ۱۶۰۰ واحد نیز تاکنون به فروش رسیده که سایر آن‌ها هم باید تخلیه و به استناد قانون فروخته شوند.

لطفا بفرمایید بیرون!
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، طبق قانون «تخلیه خانه‌های سازمانی برابر ضوابط و مقررات» مصوب سال 1362 در صورتی که خانه سازمانی در پایان مدت و مهلت، تخلیه وتحویل نشود به تقاضای اداره مربوطه و به دستور دادستان یا جانشین یا نماینده او و در نقاطی که مقامات مذکور نباشند به وسیله مأموران انتظامی، خانه تخلیه خواهد شد.

  در این زمینه علیرضا فخاری ـ مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن اظهار کرد: برنامه تخلیه و فروش خانه‌های سازمانی در دستور کار قرار  دارد. این طرح شامل خانه‌هایی می‌شود که از سال‌های گذشته و برخی از آن‌ها حتی پیش از انقلاب در قالب طرح خانه‌های سازمانی با منابع دولتی ساخته شده است.

  وی افزود: حدود 6000 واحد از این خانه‌ها شناسایی شده و بیش از 1600 واحد نیز تاکنون به فروش رسیده که سایر آن‌ها نیز باید حتما تخلیه و به استناد قانون فروخته شوند و وجوه حاصل از آن به خزانه دولت واریز خواهد شد.

  فخاری خاطرنشان کرد: این طرح شامل خانه‌هایی که به عنوان اموال دستگاه‌های دولتی در اختیار و مالکیت این دستگاه‌ها برای استفاده پرسنل قرار دارد، نمی‌شود.

  مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: مسئولیت اصلی شناسایی در این طرح بر عهده وزارت اقتصاد است و سازمان ملی زمین و مسکن در مقام اجرا کمک می‌کند و البته خود دستگاه‌ها نیز باید نسبت به فروش این خانه‌ها اقدام کنند.

  وی با بیان اینکه هیچ قالبی برای نگهداری خانه‌های سازمانی در کشور وجود ندارد، به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی افزود: با قاطعیت آن دسته از کسانی که خارج از قاعده قانونی واحدهای مسکونی را تحت عنوان خانه‌ سازمانی در اختیار گرفته‌اند تخلیه خواهیم کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی