مدیران خودروعصر اعتبار

خانه کلنگی در پایتخت متری چند؟

عصر ساختمان- بر اساس آمارهای رسمی منتشر شده توسط مرکز آمار ایران، قیمت زمین یا ساختمان مسکونی کلنگی در تهران با افزایش حدود پنج درصدی نسبت به پاییز سال گذشته مواجه شده است.

خانه کلنگی در پایتخت متری چند؟
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، در آخرین گزارش رسمی منتشر شده از سوی مرکز آمار، با عنوان نتایج طرح گردآوری اطلاعات قیمت و اجاره مسکن شهر تهران در زمستان ١٤۰۰، آمده است که متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده در زمستان ١٤۰۰ از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران، 52 میلیون و 174 هزار تومان با میانگین مساحت ٢٣٨ مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل ٤,٨ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ١٧.١ درصد افزایش داشته ‌است.

  بنگاه‌های معاملات ملکی کشور موظف هستند مشخصات کلیه‌ معاملات خرید و فروش و اجاره را در سامانه‌ اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت کنند.

  با توجه به این‌که کاهش یا افزایش حجم (تعداد) معاملات در مناطق شهر تهران باعث کاهش یا افزایش شدید متوسط (حسابی) قیمت در سطح کل شهر می‌شود، از متوسط تعدیل شده (وزنی) که در آن، وزن با استفاده از سهم واحدهای مسکونی دارای سکنه محاسبه می‌شود، استفاده شده تا بتوان با حذف اثر حجم معاملات، تغییرات واقعی قیمت را مشخص کرد.

  متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده در زمستان ١٤۰۰ از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران، 52 میلیون و 174 هزار تومان با میانگین مساحت ٢٣٨ مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل ٤.٨ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ١٧.١ درصد افزایش داشته ‌است.

  متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده در زمستان١٤۰۰ از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 36 میلیون و 771 هزار تومان با میانگین مساحت ٨٦ مترمربع و متوسط عمر بنای ١٣ سال بوده است که نسبت به فصل قبل ٩.٨ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ١٤.٥ درصد، افزایش داشته است.

  متوسط مبلغ اجاره‌ی ماهانه به‌علاوه‌ی سه درصد ودیعه‌ی پرداختی برای اجاره‌ی یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده در زمستان ١٤۰۰ از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 106 هزار و 271 تومان با میانگین مساحت ٨١ مترمربع و متوسط عمر بنای ١٦ سال بوده است که نسبت به فصل قبل ٢٢,٢ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ٥٦.٦ درصد، افزایش داشته است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۴ سال پیش
    آرشیو