مدیران خودروعصر اعتبار

آخرین وضعیت مالیات خانه‌های گران قیمت

عصر ساختمان- معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: پس از ارسال پیامک اطلاع‌رسانی برای مشمولان مالیات بر واحدهای مسکونی گران قیمت و باغ ویلا، تاکنون حدود ۲۸۰۰ مودی به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان، مراجعه و ثبت نام کرده‌اند.

آخرین وضعیت مالیات خانه‌های گران قیمت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، افشین خدامرادی با اشاره به اینکه تاکنون برای 12 هزار و 400 مالک خانه واحد مسکونی گران قیمت و باغ ویلا پیامک اطلاع رسانی ارسال و مطالبه مالیات انجام گرفته است، گفت: از این تعداد تاکنون حدود 2800 مودی به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان به نشانی my.tax.gov.ir مراجعه و ثبت نام کرده‌اند.

  وی با بیان اینکه اخذ مالیات از واحدهای مسکونی گران قیمت و باغ ویلاها به استناد ضوابط اجرایی بند (خ) تبصره 6 قانون بودجه سال 1400 و در دولت سیزدهم کلید خورد، گفت: از جمله مهمترین آثار اجرای این قانون، افزایش عدالت مالیاتی، نظم بخشی به اقتصاد و غلبه بر سوداگری در بازار مسکن است.

  خدامرادی تصریح کرد: تاکنون 300 مودی مشمول مالیات مذکور نسبت به پرداخت مالیات اقدام کرده و همچنین از مجموع 2800 مودی که در سامانه مالیاتی ثبت نام کرده‌اند، تعداد 921 نفر نسبت به مالیات تعیین شده یا مشمولیت این مالیات اعتراض کرده‌اند که اعتراضات آنها در دست پیگیری است.

  وی افزود: مشمولان مالیات بر واحدهای مسکونی گران قیمت و باغ ویلاها که پیامک اطلاع رسانی برای آنها ارسال شده، لازم است ضمن مراجعه به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی به نشانی my.tax.gov.ir و ثبت نام در آن، میزان مالیات متعلقه را مشاهده کرده و نسبت به پرداخت مالیات اقدام کنند.

  معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور درباره مودیانی که به مالیات تعیین شده اعتراض دارند و همچنین نحوه اعلام اعتراض نیز گفت: این دسته از مودیان، برای اعتراض به مالیات تعیین شده، لازم است به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی مراجعه و ضمن ثبت نام در آن، نسبت به ثبت اعتراض اقدام کنند.

  طبق این گزارش، نرخ مالیات سالانه خانه‌های لوکس نیز به شرح ذیل است:

  1- نسبت به مازاد 10 میلیارد تا 15 میلیارد تومان؛ یک در هزار

  2- نسبت به مازاد 15 میلیارد تا 25 میلیارد تومان؛ دو در هزار

  3- نسبت به مازاد 25 میلیارد تا 40 میلیارد تومان؛ سه در هزار

  4- نسبت به مازاد 40 میلیارد تا 60 میلیارد تومان؛ چهار در هزار

  5-نسبت به مازاد 60 میلیارد تومان به بالا پنج در هزار

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۴ سال پیش
    آرشیو