مدیران خودروعصر اعتبار

مصرف برق کشور به ۵۰ هزار مگاوات نزدیک شد

عصر ساختمان- روند افزایشی مصرف برق در کشور روز گذشته هم تداوم یافت و با مصرف ۴۹ هزار و ۷۱۷ مگاوات به رقم ۵۰ هزار مگاوات نزدیک شد، این در حالی است که ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی به ۷۰ هزار و ۶۳۴ مگاوات رسیده است.

مصرف برق کشور به ۵۰ هزار مگاوات نزدیک شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، بخش‌های زیادی از کشور با افزایش دمای هوا روبرو شده و همین موضوع سبب شده استفاده از وسایل سرمایشی بیشتر شود همچنین بخش صنعت کشورمان هم این روزها بخشی از مصرف برق را به خود اختصاص داده‌اند و همین امر سبب افزایش میزان مصرف شده است.

  شرکت مدیریت شبکه برق ایران آمار مصرف برق در شبانه‌روز گذشته را اعلام کرد که بر اساس این آمار میزان مصرف شب و روز گذشته بیش از 49 هزار مگاوات بوده است و این در حالی است که ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی به 70 هزار و 643 مگاوات رسیده است.

  بر اساس آمار شرکت مدیریت شبکه برق روز گذشته و در ساعت 14 و 31 دقیقه میزان مصرف به عدد 49 هزار و 717 مگاوات رسید و این مصرف در بخش صنعت نیز 5 هزار و 802 مگاوات بود.

  روند مصرف برق با اندکی کاهش در ساعت 20 و 57 دقیقه به رقم 49 هزار و 187 مگاوات رسید که نشان از برابری حدودی مصرف برق در پیک بار شب و روز دارد.

  نکته قابل توجه در مصرف برق شب گذشته آن است با آنکه اندکی از مصرف در بخش خانگی و سایر بخش‌ها کاسته شده اما در بخش صنعت نسبت به زمان روز که 5 هزار و 802 مگاوات بود با رشد مصرف همراه شده و به عدد 5 هزار و 831 مگاوات رسید.

  شب و روز گذشته 7 هزار و 600 مگاوات از برق تولیدی توسط انرژی‌های تجدیدپذیر تامین شده است.

  چندی پیش مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفته بود: برنامه‌های مدیریت مصرف برق از اول خردادماه امسال آغاز خواهد شد.

  پیش‌تر «مصطفی رجبی مشهدی» درباره تغییرات قبض‌های برق که بر اساس بند «ی» تبصره 8 قانون بودجه سال 1400 از ابتدای بهمن‌ماه سال گذشته اجرایی شد، اعلام کرده بود که بر اساس این تغییر مشترکانی که مصرف آن‌ها کمتر از الگوی تعریف‌شده برق مصرف کنند از تعرفه یارانه‌ای برق برخوردار خواهند بود و تعرفه مشترکانی که بیش از الگو مصرف داشته باشند به‌صورت پلکانی افزایش خواهد یافت.

  وی ادامه داد: به عبارتی دیگر مشترکانی که بیش‌تر از الگو مصرف کنند، متناسب با این افزایش از یارانه آن‌ها کاسته خواهد شد. همچنین درصورتی‌که مصرف مشترکانی که تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی هستند کمتر از نصف الگوی تعیین‌شده باشد تعرفه آن‌ها رایگان خواهد بود.

  مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران افزود: درواقع این تغییرات شامل حال 25 درصد از مشترکان می‌شود که حدود 9 درصد از آن‌ها نیز کمی بیش از الگو مصرف دارند که باکمی کاهش در مصرف، می‌توانند مصرف خود را به کمتر از الگوی تعریف شده برساند؛ درواقع می‌توان گفت صورت‌حساب 75 درصد از مشترکان تغییری نکرده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو