مدیران خودروعصر اعتبار

فروش ۵۰۰ میلیون دلاری املاک مجازی

عصر ساختمان- فروش املاک در دنیای مجازی (متاورس) سال میلادی گذشته به بیش از ۵۰۰ میلیون دلار رسید و امسال ممکن است دو برابر شود.

فروش ۵۰۰ میلیون دلاری املاک مجازی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایسنا، سرمایه گذاران و شرکتهای تحلیل آمار اظهار کردند فروش املاک در دنیای مجازی (متاورس) سال میلادی گذشته به بیش از 500 میلیون دلار رسید و امسال ممکن است افزایش دو برابری داشته باشد.

  شرکت "متا متریک سولوشنز" اعلام کرد فروش املاک در چهار پلتفرم بزرگ متاورس در سال 2021 به 501 میلیون دلار رسید. فروش در ژانویه بیش از 85 میلیون دلار بود و با این روند پیش بینی می شود به حدود یک میلیارد دلار در سال 2022 رشد کند.

  افزایش اخیر فروش تحت تاثیر تصمیم فیس بوک روی داد که 28 اکتبر گذشته اعلام کرد نام خود را به "مِتا" تغییر می دهد تا به متاورس متمرکز شود. طبق آمار متا متریک، فروش املاک در نوامبر تقریبا 9 برابر شد و به 133 میلیون دلار رسید. رشد فروش از آن زمان ضعیف شده اما فروش ژانویه بیش از 10 برابر سطح فروش ژانویه سال 2021 است.

  گزارش شرکت "برند اسنس مارکت ریسرچ" نشان می دهد بازار املاک متاورس نرخ رشد سالانه 31 درصد از سال 2022 تا 2028 خواهد داشت.

  با این حال جنین یوریو، مدیرعامل شرکت مشاوره و سرمایه گذاری املاک متاورس "ریپابلیک ریلم" اظهار کرد: ریسکهای بزرگی در این حوزه وجود دارد اما منافع احتمالی آن قابل توجه هستند.

  "ریپابلیک ریلم" 4.3 میلیون دلار برای زمین در "سند باکس" که بزرگترین پلتفرم املاک متاورس است، پرداخت کرده است. این شرکت 100 جزیره با نام فانتری آیلندز همراه با ویلاها، قایقها و اسکی جت برای آنها ساخته است و 90 جزیره در روز اول هر یک 15 هزار دلار فروخته شدند و بعضی از آنها اکنون به قیمت بیش از 100 هزار دلار به فروش گذاشته شده اند.

  برای سرمایه گذاران موضوع مهم این است که چگونه ارزش و ریسک مربوط به این دارایی‌ها را که ساختگی هستند و آینده آنها مشخص نیست تعیین کنند. بیش از ده‌ها پلتفرم اکنون املاک در متاورس می فروشند و پلتفرمهای جدیدی هر هفته متولد می‌شوند. تاکنون فروش املاک در چهار پلتفرم بزرگ متاورس شامل "سند باکس"، "دسنترا لند"، "کریپتو وکسلز" و "سومنیوم" متمرکز بوده است. مجموعا 268 هزار و 645 قطعه زمین در این چهار پلتفرم در مساحتهای مختلف وجود دارد.

  طبق گزارش "ریپابلیک ریلم"، سند باکس با 62 درصد زمین در چهار پلتفرم و سه چهارم از فروش زمین در سال 2022، در این بازار بزرگترین نفوذ را دارد. 166 هزار و 464 قطعه زمین "سند باکس" هر یک معادل قیمت 12 هزار و 700 دلار در دسامبر فروخته شدند. این قطعات 96 متر در 96 متر بودند.

  "دسنترا لند" 90 هزار و600 قطعه دارد که 16 متر در 16 متر هستند و هر یک معادل 14 هزار و 440 دلار فروخته شدند.

  سیل شرکتها، برندهای بزرگ و سرمایه گذاران با امید به کسب سهمی از منهتن یا مراکش دیجیتالی جدید سرازیر شده اند. به گفته یوریو، ارزش زمین در متاورس بر این اساس تعیین می شود که مالکان چه کاربری برای ملک خود در نظر می گیرند و آن را به عنوان مثال یک مرکز تفریحی یا موزه طراحی می کنند.

  بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، با این حال سرمایه گذاران دیگر می گویند مانند دنیای واقعی، موقعیت مکانی در متاورس اهمیت دارد. قیمت قطعات زمین نزدیک زمین یک سلبریتی معروف در سند باکس یا نزدیک زمین شرکت آتاری گرانتر است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • ساختمان فردا ۲
    • نشریه ساختمان فردا ۱
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۱۱ روز پیش
    آرشیو