مدیران خودروعصر اعتبار

قیمت خانه در انگلیس رکورد زد!

عصر ساختمان- متوسط قیمت خانه در انگلیس به بالای ۲۵۰ هزار پوند رسیده است.

قیمت خانه در انگلیس رکورد زد!
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایسنا، برخلاف انتظارات قبلی قیمت مسکن در دومین اقتصاد بزرگ اروپا روندی صعودی داشته است تا جایی در ماه اکتبر متوسط قیمت مسکن در این کشور با 1.9 درصد افزایش (معادل 4400 پوند) نسبت به ماه قبل به 250 هزار و 311 پوند رسید که بالاترین رشد ثبت شده در طول تاریخ معاصر این کشور محسوب می شود. قیمت مسکن در انگلیس از ابتدای امسال تاکنون 9.8 درصد بیشتر شده است.

  علاوه بر مسکن، قیمت ها در سایر بخش ها نیز بیشتر شده اند تا جایی که نرخ تورم سالانه این کشور تا پایان ماه سپتامبر با 0.4 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به 3.6 درصد رسیده است که این نرخ تورم، بالاترین نرخ تورم انگلیس در طول 9 سال اخیر محسوب می‌شود.

  راسل گالی- مدیر موسسه هالیفاکس در همین رابطه گفت: کمبود عرضه مسکن کماکان بزرگ ترین عامل موثر بر روند قیمتی این بخش در اینده خواهد بود و به نظر می رسد تا سال آینده شاهد افزایش بیشتر قیمت ها خواهیم بود. 

  در نتیجه شیوع کرونا و اخلال جدی در روند تجارت و بازرگانی، برخی از سرمایه گذاران انگلیسی ترجیح داده اند دارایی های خود را روانه مقاصد امن تری نظیر طلا و مسکن کنند. لندن کماکان گران ترین منطقه از نظر قیمت خانه در انگلیس محسوب می شود در حالی که مناطق شمالی کشور به نسبت ارزان تر هستند.

  جرمی لیف- یک معامله گر مسکن در شمال لندن گفت: تقاضا برای تمامی خانه ها بیشتر شده اما مسکن های نوساز بیش از سایر خانه ها مورد علاقه خریداران بوده است. با وجود این تقاضای نیرومند شاهد بوده ایم  که عرضه در مقایسه با ماه های قبل کمتر شده است. آینده بازار مسکن خیلی به این بستگی خواهد داشت که پیامدهای کرونا روی بخش های مختلف تا چه زمانی ادامه داشته باشد بنابراین با شواهد فعلی نمی توان برآورد دقیقی از ماه های آینده داشت.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی