مدیران خودروعصر اعتبار

ساخت سالانه ۹۰ هزار واحد مسکن برای مددجویان

عصر ساختمان- رئیس مرکز پژوهش و برنامه‌ریزی کمیته امداد گفت: در راستای طرح ملی جهش تولید مسکن، سالانه ۹۰ هزار واحد مسکن برای مددجویان کمیته امداد احداث خواهد شد.

ساخت سالانه ۹۰ هزار واحد مسکن برای مددجویان
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، سعید زارع‌زاده از برنامه‌ریزی برای ساخت 360 هزار واحد مسکن مددجویی در چهار سال آینده خبر داد و افزود: این طرح از سال آینده آغاز می‌شود و سالانه 90 هزار واحد مسکن برای مددجویان ساخته خواهد شد.

  وی ادامه داد: از 90 هزار واحد مسکن، حدود 60 هزار واحد در شهرها و 30 هزار واحد در روستاها احداث می‌شود.

  رئیس مرکز پژوهش و برنامه‌ریزی کمیته امداد با بیان اینکه تأمین زمین در مناطق شهری مهمترین چالش ساخت مسکن مددجویان است، اظهار کرد: تفاهم‌نامه‌ای با وزارت راه و شهرسازی در حال انجام است که زمین رایگان برای ساخت مسکن مددجویان در قالب طرح جهش تولید مسکن در اختیار قرار گیرد. همچنین بر اساس این تفاهم‌نامه، تسهیلات قرض‌الحسنه و بلاعوض برای تسریع در ساخت واحدها پیش‌بینی شده است.

  وی با اشاره به تفاهم‌نامه کمیته امداد و بنیاد مستضعفان برای ساخت 10 هزار واحد مسکن مددجویی، خاطرنشان کرد: ساخت 3500 واحد در قالب این تفاهم‌نامه آغاز شده و 6500 واحد باقی‌مانده نیز در مرحله اخذ پروانه ساخت و تشکیل پرونده تسهیلات است.

  رئیس مرکز پژوهش و برنامه‌ریزی کمیته امداد گفت: تحویل تمام 10 هزار واحد تا پایان سال 1401 یا اوایل سال 1402 انجام خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی