مدیران خودروعصر اعتبار

آغاز طرح وزارت دفاع برای صنعتی سازی ساختمان

عصر ساختمان- در مراسمی با حضور آقای قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، از طرح ملی وزارت دفاع برای صنعتی سازی ساختمان بهره برداری شد.

آغاز طرح وزارت دفاع برای صنعتی سازی ساختمان
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از صداوسیما، این طرح به عنوان یک طرح راهبردی برای تغییر ریل ساختمان سازی کشور در وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و با حمایت ستاد کل نیرو‌های مسلح از مهرماه سال 98 آغاز شده و کشور به دانش طراحی ساخت و نصب ساختمان‌های مدولار که تاکنون در انحصار دو یا سه کشور بوده، دست یافته است.
  در این طرح، چرخه احداث یک ساختمان 12 طبقه با زیر بنای حدود 11 هزار متر مربع با ظرفیت تقریبی 70 واحد آپارتمان از 3 سال به حداکثر 6 ماه کاهش می‌یابد.
  این طرح مطابق با آیین‌نامه‌های روز دنیا طراحی شده و از نظر کاهش مصرف انرژی، عایق بندی صوتی و حرارتی، زلزله و آتش سوزی بسیار مناسب و قیمت تمام شده آن نیز مناسب‌تر از سایر روش هاست.
  در این نوع ساختمان‌ها پرت انرژی به شدت کاهش یافته است و نسبت به سیستم سنتی اسکلت فلزی متداول در کشور قیمت تمام شده آن ارزان‌تر خواهد بود.
  در معماری این ساختمان ها؛ آرامش، آسایش، سبک و الگوی جدیدِ مطابق با فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی رعایت شده است.
  با ایجاد حجم‌های هندسی مناسب در شکل، نمای ساختمان از مطلوبیت دیداری برخوردار می‌شود و قابلیت تطابق با بافت و اقلیم مناطق مختلف کشور نیز مدنظر قرار گرفته است.
  تولید و ثبات دانش فنی، طراحی فرآیند تولید، طراحی ماشین آلات خطوط تولید و مونتاژ کارخانه در زمینی به مساحت 300 هزار متر مربع و 70 هزار متر زیربنا با ایجاد زیر ساخت بسیار مناسب از جمله انتقال آب غیر شرب و انشعاب گاز و برق و 230 هزار متر مربع احداث خیابان‌های ارتباطی، فضای سبز، شبکه روشنایی و محوطه سازی، همگی به همت متخصصان متعهد و نخبه داخلی در کوتاه‌ترین زمان محقق شده است و ان شاء الله در تابستان امسال شاهد ساخت اولین بلوک 12 طبقه با این روش خواهیم بود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی