مدیران خودروعصر اعتبار

افزایش وام مسکن روستایی به ۱۰۰ میلیون تومان

عصر ساختمان- مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن از افزایش وام مسکن روستایی به ۱۰۰ میلیون تومان خبر داد.

افزایش وام مسکن روستایی به ۱۰۰ میلیون تومان
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایبنا، حمیدرضا سهرابی گفت: تسهیلات وام مسکن روستایی به 100 میلیون تومان افزایش پیدا کرده و دوره بازپرداخت آن 20 ساله خواهد بود.

  سهرابی افزود: این تسهیلات به صورت یارانه‌ای و با نرخ 5 درصد است و افراد ساکن در داخل بافت روستا می‌توانند براساس ضوابط طرح هادی و پروانه ساختی که از مراکز صدور پروانه دریافت می‌کنند به بنیاد مسکن مراجعه کرده و پس از تشکیل پرونده براساس دستورالعمل‌ها تسهیلات را دریافت کنند.

  وی با بیان اینکه پیش از این، سقف این تسهیلات 50 میلیون تومان بود، ابراز امیدواری کرد تا ظرف بیست روز آینده امکان پرداخت تسهیلات جدید در شعب بانک‌های استان‌ها فراهم شود.

  هفته گذشته مصوبه هیئت وزیران در خصوص تسهیلات مسکن روستایی از سوی معاون اول رئیس‌جمهور به وزارت راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ابلاغ شد.

  بر اساس این مصوبه بانک مرکزی مکلف است نسبت به تعیین بانک‌های عامل و سهمیه هر کدام برای بهسازی و نوسازی 200 هزار واحد مسکونی روستایی، حاشیه شهرها و شهرهای زیر 25 هزار نفر اقدام کند.

  سازمان برنامه و بودجه نیز مکلف خواهد شد مابه‌التفاوت این نرخ سود را با نرخ سود تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبار که در حال حاضر 18 درصد است، از محل بودجه سنواتی به بانک مرکزی بازپرداخت کند.

  بنیاد مسکن نیز مکلف به همکاری با بانک مرکزی در زمینه تعیین سهمیه هر استان مبنی بر تعداد واحدهای مسکونی مشمول دریافت این تسهیلات در آن استان، شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی