مدیران خودروعصر اعتبار

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن خبرداد:

افتتاح‌ طرح اقدام ملی بنیاد مسکن تا پایان سال ۱۴۰۰

عصر ساختمان- معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: عملیات اجرایی ۶ هزار و ۱۸۶ واحد مسکن ملی تحت مسئولیت بنیاد آغاز شده و به دلیل شروع از نیمه دوم سال، افتتاح آنها تا پایان ۱۴۰۰ به طول می‌انجامد.

افتتاح‌ طرح اقدام ملی بنیاد مسکن تا پایان سال ۱۴۰۰
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، «جواد حق شناس» با اشاره به اینکه سهمیه بنیاد در اجرای طرح اقدام ملی مسکن 138 هزار واحد مسکونی در شهرهای زیر و بالای 100 هزار نفر جمعیت است گفت: تازه‌ترین آمار حاکی از افتتاح حساب 51 هزار و 697 واحد دارد که از این تعداد 46 هزار و 391 مورد، وجوه اولیه خود را که 40 میلیون تومان بوده، واریز کرده‌اند.

  حق‌شناس اعلام کرد: به رغم تلاش‌های انجام شده، زمین حدود 9 هزار نفری که واریز وجه کرده‌اند تامین نشده است. در نتیجه پروژه‌هایی که زمین آنها تامین شده  37 هزار و 651 واحد است. از این تعداد، حدود 60 درصد  که معادل 22 هزار و 414 واحد است توسط بنیاد مسکن، 7 هزار و 728 مورد به شکل گروهی، 5 هزار و 929 مورد به شکل انفرادی، و 980 واحد توسط انبوه‌سازان احداث خواهد شد.

  حق‌شناس در خصوص پیشرفت فیزیکی پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن تحت‌مسئولیت آن بنیاد، توضیح داد: در پروژه‌هایی که آغاز شده‌اند تا کنون 6 هزار و 186 واحد حدود 7 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اما پیشرفت عملیاتی آنها بیشتر است. بدین‌معنا مقدمات انجام کار از جمله دریافت پروانه، تهیه طرح، ثبت بانک و قرارداد بانک انجام شده است که حدود 12 درصد است.

  معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص هزینه ساخت واحدهای طرح اقدام ملی مسکن نیز اظهار داشت: همانطور که وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده، قمیت واحدهای اقدام ملی مسکن بر اساس قیمت تمام شده محاسبه خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی