مدیران خودروعصر اعتبار

ورود فایل‌های ارزان به بازار اجاره

عصر ساختمان- شواهد بازار اجاره مسکن از ورود فایل‌های قیمت مناسب و ارزان‌تر از عرف منطقه، به این بازار خبر می‌دهد.

ورود فایل‌های ارزان به بازار اجاره
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان » به نقل از دنیای اقتصاد، علاوه بر اینکه با پیشروی در فصل تابستان و افزایش فایل‌های عرضه شده در بازار اجاره مصادف با فصل طلایی جابه‌جایی‌ها، هم اکنون مستاجران برای انتخاب واحدهای مورد نظر خود با انتخاب‌های بیشتری رو‌به‌رو هستند این تنوع در نرخ‌های اجاره‌بها هم قابل رویت است.

  اگر چه امسال، بروز یک تحول عمده یعنی تغییر وزن اجاره‌بهای ماهانه در مقایسه با رهن دشواری‌هایی برای متقاضیان واحدهای اجاره‌ای ایجاد کرده اما به هر حال می‌توان فایل‌هایی را جست‌و‌جو کرد که ارزان‌تر از عرف اجاره‌بهای منطقه‌ای که در آن واقع شده‌اند به متقاضیان معرفی می‌شوند. فایل‌های اجاره مسکن ارزان‌تر، در مقایسه با نرخ‌های عرف مناطق مختلف شهر تهران، هم اکنون هر چند به تعداد محدود اما در اغلب گروه‌های مساحتی، قیمتی و منطقه‌ای قابل رویت است.طوری که هم اکنون آپارتمان‌های اجاره‌ای با نرخی ارزان‌تر از عرف مناطق مختلف در بازار مسکن این منطقه‌ها قابل جست‌و‌جو شده‌اند.

  هر چند ممکن است تعداد این فایل‌ها در مقایسه با فایل‌های با اجاره‌بهای متناسب با عرف مناطق محدود باشد اما در مقایسه با واحدهایی که نرخ اجاره آنان غیرمنطقی تعیین می‌شود، بیشتر است. به این ترتیب می‌توان گفت هم‌اکنون بازار اجاره مسکن در مقایسه با سال‌های قبل که معمولا در فصل تابستان به بازاری ملتهب تبدیل می‌شد، بازاری آرام و با ثبات است. اغلب فایل‌های موجود در این بازار با نرخی واقعی و تعداد محدودی هم ارزان‌تر از نرخ عرف مناطق، قابل جست‌و‌جو هستند. هر چند هنوز هم نمونه‌های محدودی از فایل‌های گران‌قیمت در بازار اجاره به چشم می‌خورد.

   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی