مدیران خودروعصر اعتبار

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه:

پی چینی ۱۶۵ خانه در سی سخت انجام شد

عصر ساختمان- مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در صورت همکاری مردم تا تیرماه روند بازسازی زلزله سی سخت به اتمام می رسد گفت: تا کنون ۴۳۰ واحد آواربرداری و ۱۶۵ واحد پی چینی شده است.

پی چینی ۱۶۵ خانه در سی سخت انجام شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، حسین جنتی اظهار کرد: در جریان زلزله سی سخت کهگیلویه و بویراحمد، مجموعا 1280 واحد احداثی شهری و روستایی به ثبت رسید که تا امروز آواربردرای 430 واحد به اتمام رسیده و 480 نفر برای عقد قرارداد دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده اند.

  وی افزود: تا کنون 165 واحد مسکونی در مرحله پی چینی، 41 واحد در مرحله شناژ کف و 65 واحد در مرحله آرماتوربندی قرار گرفته است.

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد همچنین گفت: بالغ بر 376 واحد برای صدور پروانه به شهرداری معرفی شده است. حدود 700 واحد نیز تعمیرات صورت گرفته است.

  جنتی از آغاز پرداخت قسط دوم کمک بلاعوض اجاره خبر داد و گفت: برای اجاره بها تسهیلات بلاعوض 20 میلیون تومانی در نظر گرفته شد که از اوایل اسفندماه 1399 قسط اول به مبلغ 10 میلیون تومان پرداخت شده و پرداخت قسط دوم افرادی که واحدهایشان به اجرای فوندانسیون رسیده در روزهای اخیر آغاز شده است.

  وی تصریح کرد: با توجه به تعطیلات بانکها روند عقد قرارداد پرداخت تسهیلات متوقف شده بود که امروز بانکها باز شده و امور تشکیل پرونده انجام می شود. روند اجرای بازسازی نیز به خوبی پیش می رود و انشاالله در صورت همکاری مردم بتوانیم تا تیرماه بازسازی را به سرانجام برسانیم.

  مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه وبویراحمد، سقف تسهیلات پرداختی به واحدهای احداثی شهری را 185 و واحدهای روستایی را 160 میلیون تومان دانست و گفت: برای تعمیرات نیز 30 میلیون وام با 15 میلیون تومان کمک بلاعوض در شهر ها و روستاها پرداخت می شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی