مدیران خودروعصر اعتبار

سخنگوی صنعت برق اعلام کرد:

خاموشی یک ساعته صنعت برق

عصر ساختمان- سخنگوی صنعت برق گفت: خاموش شدن نمادین روشنایی‌های صنعت برق با هدف شرکت در حرکت جهانی ساعت زمین انجام می‌شود.

خاموشی یک ساعته صنعت برق
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از ایرنا، «مصطفی رجبی مشهدی» روز شنبه افزود: صنعت برق ایران نیز همگام با سراسرجهان روشنایی ساختمان‌های خود را به مدت یک ساعت و به صورت نمادین خاموش می کند.

  وی ادامه داد: هرساله آخرین شنبه ماه مارس به عنوان ساعت زمین نامگذاری شده است و در مدت یک ساعت روشنایی های ساختمان های مهم جهانی به حالت خاموش در خواهد آمد.

  سخنگوی صنعت برق ساعت خاموشی زمین را از ساعت 20 و 30 دقیقه تا 21 و 30 دقیقه روز شنبه اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: این ساعت از سال 2007 میلادی اعلام شده و مردم جهان تلاش می کنند در این ساعت روشنایی های اضافه خود را کاهش دهند.

  وی ادامه داد: خاموش کردن حتی یک لامپ در این حرکت جهانی کمک بسیار خوبی به حفظ محیط زیست و کاهش آلایندگی های آن است.

  رجبی مشهدی میزان مصرف فعلی برق را حدود 35 هزار مگاوات اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: از هم اکنون باید مدیریت مصرف سرلوحه اقدام ها قرارگیرد تا بتوان تابستان را بدون مشکل پشت سرگداشت.

  وی گفت: خاموش کردن یک لامپ کاهش هزارمگاواتی در مصرف انرژی را به همراه دارد که وضعیت خوبی برای زمین به وجود خواهد آورد زیرا که با کاهش این میزان انرژی از آلوده شدن محیط زیست جلوگیری می شود.

  معاون برنامه ریزی اقتصادی شرکت توانیر افزود: متناسب با افزایش دمای هوا در روزهای آینده میزان مصرف برق نیز افزایش خواهد یافت که ضرورت دارد هموطنان با مدیریت صحیح مصرف خود را کاهش دهند.

  وی ادامه داد: خاموش کردن لامپ ها و روشنایی های اضافه هم کمک به زمین است و هم به اقتصاد خانواده کمک خواهد کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی