مدیران خودروعصر اعتبار

روند آغاز و تکمیل واحدهای مسکن ملی در دولت دوازدهم

عصر ساختمان- طرح اقدام ملی مسکن درقالب پروژه‌های واگذاری گروهی زمین،پروژه‌های مشارکتی،پروژه‌های متوسط وبزرگ‌مقیاس، نوسازی وبهسازی بافت‌های فرسوده وتفاهم‌نامه باسایر وزارتخانه‌ها،واردفاز عملیاتی شده است.

روند آغاز و تکمیل واحدهای مسکن ملی در دولت دوازدهم
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از مهر، دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی یکی از دفاتر زیر مجموعه معاونت مسکن و ساختمان طی گزارشی مهمترین اقدامات حوزه مسکن در دولت تدبیر و امید که شامل طرح اقدام ملی مسکن است را اعلام کرد.

  بنا بر گزارش آن دفتر، تعداد واحدهای تحت‌پوشش طرح، شامل 400 هزار واحد مسکونی برای متقاضیان واجد شرایط ثبت‌نام شده در طرح است. همچنین 800 هزار واحد مسکونی برای اقشار مختلف جامعه در قالب تفاهم‌نامه‌های منعقده با دستگاه‌ها و نهادهای مختلف نیز تعریف شده که بخشی از آنها در حال انجام است.

  واگذاری زمین در طرح اقدام ملی مسکن شامل اجاره 99 ساله، فروش اقساطی 10 ساله و مشارکت در ساخت است. بر اساس اعلام دفتر اقتصاد مسکن به ظرفیت تولید واحدهای مسکونی برای متقاضیان ثبت‌نام شده طرح اقدام ملی و اقشار مختلف جامعه، زمین تولید شده و تولید زمین با اجرا و تداوم طرح، افزایش می‌یابد.

  شرایط متقاضیان برای دریافت مسکن ملی شامل این موارد است: عدم سابقه مالکیت (افراد سرپرست خانوار) و افراد تحت تکفل بر زمین مسکونی یا واحد مسکونی از اول فروردین 84 به بعد، استفاده نکردن از هیچ‌یک از امکانات دولتی یا نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی از تاریخ 22 بهمن 57، متأهل یا سرپرست خانوار، دارای حداقل 5 سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضاست.

  هزینه ساخت واحدهای مسکن ملی و تحویل آنها به متقاضیان بر اساس قیمت تمام شده محاسبه خواهد شد. همچنین تأمین مالی ساخت واحدها از محل آورده متقاضیان طرح و منابع داخلی بانک‌ها و منابع صندوق پس‌انداز مسکن یکم است.

  میزان تسهیلات تخصیص‌یافته به هر واحد طرح اقدام ملی مسکن نیز 150 میلیون تومان است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی