مدیران خودروعصر اعتبار

وام مسکن روستایی افزایش می‌یابد

عصر ساختمان- مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: درخواست افزایش تسهیلات مسکن روستایی را به هیات دولت ارائه کرده ایم زیرا با افزایش نرخ تورم، این میزان وام جوابگوی متقاضیان برای ساخت نیست.

وام مسکن روستایی افزایش می‌یابد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، «حمیدرضا سهرابی» با بیان اینکه هدف گذاری هر ساله ما برای ساخت مسکن روستایی 200 هزار واحد است، گفت: در سال 99 هدف گذاری برای ساخت مسکن روستایی 200 هزار واحد بود که از این تعداد 115 هزار واحد به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات مسکن مراجعه کرده‌اند.

  وی ادامه داد: در سال 1400 نیز طبق هرساله هدف گذاری برای ساخت 200 هزار واحد صورت می‌گیرد که امید است به مرحله اجرایی و عملیاتی برسد.

  سهرابی افزود: یکی از مهمترین اقدامات در سال آینده این است که بتوانیم مبلغ تسهیلات مسکن روستایی را افزایش دهیم.

  وی با بیان اینکه با افزایش نرخ تورم، تسهیلات 40 میلیون تومانی قرض‌الحسنه برای متقاضیان مسکن روستایی پاسخگو نیست،ابراز امیدواری کرد که با پیگیری‌ها بتوانیم میزان تسهیلات را در سال 1400 افزایش دهیم.

  مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن با اشاره به اینکه در سال گذشته نرخ تسهیلات مسکن روستایی از 40 میلیون تومان به 50 میلیون تومان افزایش یافته بود، گفت: 30 میلیون تومان کمک بلاعوض به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هم پرداخت می‌شود.

  سهرابی افزایش چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی از جمله فولاد و سیمان را یکی از عوامل تأثیر گذار در کند شدن روند ساخت مسکن روستایی دانست و افزود:‌ در طرح بنیاد مسکن در ساخت مسکن روستایی نقشه و طراحی ساختمان رایگان است اما با این وجود، رشد چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی سبب شده تا متقاضیان انگیزه‌ای برای اجرای شدن آن‌ها نداشته باشند.

  وی به ساخت مسکن روستایی برای خانواده‌های دو معلول نیز اشاره کرد و گفت: حدود 6 هزار و 500 واحد مسکن روستایی برای خانواده‌های دو معلول ساخته شده و تا پایان سال هیچ خانواده دو معلول نخواهد بود که واحد مسکونی نداشته باشد مگر آنکه به تازگی صاحب فرزند معلول شده باشد و یا در این طرح ثبت نام نکرده باشد.

  سهرابی همچنین به اتمام پروژه‌های مسکونی و ساختمان‌هایی که به دلیل حوادث ناشی از سیل و زلزله دچار آسیب شدند،اشاره کرد و افزود:  این پروژه ها در سال 1400 به اتمام می‌رسد.

  وی یکی دیگر از اولویت‌های بنیاد مسکن را اتمام واحدهای خسارت دیده دانست و افزود: تاکنون بخش عمده‌ای از این واحدها که به دلیل سیل و زلزله در بوشهر و آذربایجان غربی خسارت دیده بود بازسازی شده است.

  مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن تاکید کرد: برای ساخت واحدهای مسکن روستایی سیمان رایگان آن توسط بنیاد مستضعفان تأمین می‌شود که این خود نقش بسیار مؤثری در تسریع اجرا و ساخت این واحدها دارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی