مدیران خودروعصر اعتبار

رییس بنیاد مسکن خبر داد

ساخت ۱۱ خانه در سی سخت شروع شده است

عصر ساختمان- رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه ۴۲۰ میلیارد تومان اعتبار ساخت، معیشت و بلاعوض برای منطقه زلزله زده سی سخت اختصاص یافته است گفت: آواربرداری ۲۰۰ واحد تمام شده و ۱۱ خانه به مرحله احداث رسیده است.

ساخت ۱۱ خانه در سی سخت شروع شده است
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» علیرضا تابش اظهار کرد: به دنبال وقوع زلزله 5.6 ریشتری که روز 29 بهمن ماه در شهر سی سخت کهگیلویه و بویراحمد به وقوع پیوست 1260 واحد مسکونی تخریب شد که از این تعداد 680 واحد شهری و 580 واحد روستایی است. همچنین 2900 واحد تعمیری و 2300 واحد معیشتی است که نسبت به اخذ مصوبه در 5 اسفندماه از هیات وزیران اقدام شد.

  وی افزود: به منظور بازسازی منطقه زلزله زده سی سخت 270 میلیارد تومان برای واحدهای احداثی، تعمیری و معیشتی اختصاص پیدا کرد. 130 میلیارد تومان نیز کمک بلاعوض مصوب شد. اعتبار عمرانی نیز 20 میلیارد تومان بود که مجموع اعتبارات به 420 میلیارد تومان رسید.

  رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه در کمتر از یک ماه برای تمامی واحدهای احداثی و تعمیری تشکیل پرونده شده است، گفت: نیمی از واحدهای احداثی شهری به منظور صدور پروانه به شهرداری معرفی شده اند.

  تابش تصریح کرد: تا کنون 1000 تن میلگرد و 100 تن سیمان برای توزیع به منطقه حمل شده که تا ابتدای سال میزان میلگرد و آهن آلات به 3000 تن می رسد.

  وی اظهار کرد: برای 500 واحد احداثی و 400 واحد تعمیری مبلغ 8 میلیارد تومان کمک بلاعوض پرداخت شده است.

  رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه عملیات آواربرداری و ساخت به طور همزمان جریان دارد گفت: تعداد 150 دستگاه ماشین آلات برای انجام آواربرداری فعال است و عملیات آواربرداری 200 واحد انجام شده است. همچنین احداث اولین واحدها از چهار روز قبل آغاز شده که تا کنون 11 خانه به مرحله ساخت رسیده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی