مدیران خودروعصر اعتبار

براساس اعلام مرکز آمار؛

تورم «آهن و میلگرد» در پاییز ۱۳۹۹ به ۱۶۳ درصد رسید

عصر ساختمان- گروه «آهن آلات میلگرد پروفیل درب و پنجره و نرده» با ١٦٣.٥ درصد بیشترین تورم نقطه به نقطه و گروه اجرایی «خدمات» با ٤۰.٣ درصد کمترین تورم را در بخش نهاده های ساختمان در پاییز ۹۹ داشته است.

تورم «آهن و میلگرد» در پاییز ۱۳۹۹ به ۱۶۳ درصد رسید
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از فارس، مرکز آمار گزارش شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران فصل پاییز ١٣٩٩ را اعلام کرد. طبق این گزارش شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل پاییز ١٣٩٩ به عدد 850.1 رسید که این رقم نسبت به شاخص فصل قبل (٦٩٨.٨)، ٢١.٦ درصد افزایش داشته است.

  تورم نقطه به نقطه

  درصد تغییرات شاخص قیمت نسبت به فصل مشابه سال قبل معادل 101.6 درصد بوده است که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (٧١.٤) ٣۰.٢ واحد درصد افزایش داشته است.

  در بین تمامی گروه‌های اجرایی، گروه «آهن آلات میلگرد پروفیل درب و پنجره و نرده» با 163.5 درصد بیشترین تورم نقطه به نقطه را به خود اختصاص داده است. در همین دوره کمترین درصد تغییر نقطه به نقطه نیز مربوط به گروه اجرایی «خدمات» با ٤۰.٣ درصد افزایش بوده است.

  تورم سالانه

  درصد تغییرات میانگین شاخص چهار فصل منتهی به فصل پاییز سال ١٣٩٩ نسبت به میانگین شاخص چهار فصل منتهی به پاییز سال ١٣٩٨ (تورم سالانه)، معادل 59.6 درصد بوده که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (٤۰.٨) ١٨.٨ واحد درصد افزایش داشته است.

  بیشترین نرخ تورم شاخص کل در یک سال گذشته مربوط به پاییز ١٣٩٩ که معادل با ٥٩, ٦ درصد و کمترین نرخ تورم سالانه مربوط به بهار ١٣٩٩ که معادل ٢٩.٣ درصد بوده است.

  در بین گروههای اجرایی نیز بیشترین نرخ تورم در همین دوره مربوط به گروه اجرایی «آهن آلات میلگرد پروفیل درب و پنجره و نرده» با 105.5 درصد افزایش و کمترین نرخ تورم با ٢٥.٥ درصد افزایش متعلق به گروه «شیشه» بوده است.

  تورم فصلی

  درصد تغییرات شاخص قیمت کل نهاده‌های ساختمانی در پاییز ١٣٩٩ نسبت به فصل قبل معادل ٢١, ٦ درصد بوده است که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (٣۰.٣) ٨.٧ واحد درصد کاهش داشته است.

  بیشترین تورم فصلی در طول یک سال گذشته مربوط به فصل تابستان٩٩ معادل 30.3 درصد و کمترین درصد تغییر فصلی شاخص کل مربوط به زمستان ١٣٩٨ با ٨.٤ درصد تغییر بوده است.

  در همین فصل در بین گروههای اجرایی، بیشترین درصد تغییر فصلی مربوط به گروه اجرایی «سیمان، بتن، شن و ماسه» با 48.2 درصد افزایش و کمترین درصد تغییر نیز مربوط به گروه اجرایی «خدمات» با ٥.٥ درصد افزایش بوده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۴ سال پیش
    آرشیو