مدیران خودروعصر اعتبار

جزئیات واحدهای مسکن ملی افتتاح‌شده

متقاضیانی که پیامک طرح اقدام ملی مسکن دریافت نکرده‌اند، چه کار کنند؟

عصر ساختمان- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: متقاضیانی که هنوز پیامک طرح اقدام ملی مسکن دریافت نکرده‌اند هرچه سریعتر از دستگاه‌های ذی‌ربط پیگیری کنند.

متقاضیانی که پیامک طرح اقدام ملی مسکن دریافت نکرده‌اند، چه کار کنند؟
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمود محمود زاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی  با بیان اینکه 400 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن اجرایی و ساماندهی شده اند گفت: افراد و متقاضیان به پروژه‌ها متصل شده اند و تعیین تکلیف واحد‌ها صورت گرفته است.

  او ادامه داد:  واگذاری زمین برای 335 هزار واحد صورت گرفته به طوری که زمین 40 هزار واحد واگذار شده و زمین 95 هزار واحد هم در روز‌های گذشته به متقاضیان اهدا شده است.

  معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در مجموع زمین 135 هزار واحد واگذار شده و 11 هزار و 560 واحد هم از واحد‌های طرح اقدام ملی مسکن افتتاح شده است.

  او تاکید کرد: 253 هزار واحد باقی مانده است که بخشی از این واحدها به متقاضیان متصل شده و بخشی از این پروژه‌ هم در بافت‌های فرسوده قرار دارد که در حال اجرای آن هستیم.

  معاون وزیر راه وشهرسازی توضیح داد: در مجموع تمام این پروژه‌ها تعیین تکلیف شده و برخی از پروژه‌ها هم در مراحل نهایی قرار دارند و هم اکنون مشخص شده که کدام پروژه به چه فرد یا دستگاهی تعلق دارد.

  محمود زاده تاکید کرد: دو مصوبه در سال‌های 94 و 96 یکی از سوی هیات دولت و دیگری از سوی شورای عالی مسکن مصوب و ابلاغ شد با این مضمون که پروژه‌های کمتر از 30 درصد پیشرفت فیزیکی مسکن مهر و یا پروژه‌های فاقد متقاضی از سرفصل مسکن مهر به عنوان پروژه‌های بلاتکلیف خارج شوند که این اقدام  انجام شده  و برخی از آن‌ها به  طرح مسکن ملی متصل شده اند.

  معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: از 11 هزار و 560 واحد افتتاح شده مسکن ملی که اول آبان با حضور رئیس جمهور افتتاح و بهره برداری شد کمتر از 2 هزار واحد، مسکن مهری هستند که به طرح اقدام ملی مسکن متصل شده اند و با تمهیدات دولت به جریان تولید مسکن پیوستند.

  محمود زاده با بیان اینکه متقاضیانی که تاکنون پیامک طرح اقدام ملی مسکن را دریافت نکرده‌اند حتماً به سایت وزارت راه و شهرسازی مراجعه و یا با بخش‌های زیر مجموعه تماس بگیرند ادامه داد: متقاضیانی که واحد‌های آن‌ها در شهر‌های زیر 25 هزار نفر قرار دارد به بنیاد مسکن، متقاضیانی که واحد‌های آن‌ها در شهر‌های جدید است به شرکت عمران شهر‌های جدید و متقاضیان سایر پروژه‌ها هم به ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها مراجعه کنند و پیگیر پیامک واحد خود باشند.

  او ادامه داد: ممکن است برخی از متقاضیان پیامک‌های تبلیغاتی خود را قطع کرده باشند و به همین دلیل پیامک‌های مسکن ملی را دریافت نکنند بنابراین ما برای متقاضیانی که پیامک دریافت نکرده اند فرصت در نظر می‌گیریم تا آورده خود را تکمیل کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی