مدیران خودروعصر اعتبار

آغاز فرآیند بانکی طرح ملی مسکن با ۲ میلیارد تومان آورده متقاضیان

عصر ساختمان- مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن تعداد حساب‌های افتتاح شده طرح ملی مسکن را ۸۹ هزار و ۲۵ فقره به مبلغ یک میلیارد و ۹۷۱ میلیون تومان دانست و از پرداخت اولین قسط واریزی پیمانکاران خبر داد.

آغاز فرآیند بانکی طرح ملی مسکن با ۲ میلیارد تومان آورده متقاضیان
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، محمود شایان در خصوص اقدامات بانک برای اجرایی و عملیاتی شدن طرح اقدام ملی مسکن، گفت: در موضوع اقدام ملی، هفته گذشته اولین قراردادها در دفترخانه بسته و بلافاصله بعد از آنکه قراردادها به بانک فرستاده شد، بانک برای 860 واحد، اولین قسط را واریز کرد.

  وی افزود: طرح اقدام ملی مسکن هر روز به شکل تصاعدی در حال رشد است و این مهم نشان‌دهنده موفقیت اجرای طرح اقدام ملی مسکن است.

  مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن با اشاره به اینکه تعداد کل حساب‌های افتتاح شده طرح اقدام ملی مسکن 89 هزار و 25 فقره و مبلغ کل آنها یک میلیارد و 971 میلیون تومان است، گفت: در خصوص طرح اقدام ملی مسکن 65 پروژه به بانک معرفی شده که شامل 7087 واحد است. همچنین 32 پروژه که شامل 5921 واحد است در حال تشکیل پرونده هستند و 15 پرونده در حدود 1990 واحد نیز تصویب و مراحل نهایی پرداخت را طی می‌کند.

  شایان با اشاره به اینکه چندین مدل برای پرداخت تسهیلات مسکن به متقاضیان وجود دارد، گفت: سپرده‌گذاری به میزان 40 میلیون تومان از سوی متقاضیان در زمان یک ساله انجام و بعد از اتمام یک سال، سقف تسهیلات انفرادی و اگر زوج باشند سقف تسهیلات زوجین به آنها پرداخت می‌شود. مدل دیگر این است که تعدادی نیز در ساخت و ساز مشارکت دارند که بانک با آنها با نرخ 18 درصد وارد مشارکت می‌شود.

  وی همچنین در خصوص احتمال افزایش تسهیلات خرید و فروش مسکن، توضیح داد: سقف افزایش تسهیلات در اختیار شورای پول و اعتبار است که در اختیار آنهاست و باید انجام شود.

  رقم انواع تسهیلات بخش مسکن

  گفتنی است، سقف تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن برای هر واحد، 100 میلیون تومان است.

  همچنین به سازندگان در بافت‌های فرسوده چنانچه فناوری‌های نوین را رعایت کرده و حرفه‌ای‌ساز باشند تا سقف 250 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

  سقف تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق در تهران 200 میلیون تومان و تسهیلات جعاله مسکن با استفاده از اوراق تسهیلات مسکن نیز 40 میلیون تومان است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی