مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس اتحادیه املاک بابل؛

ویلاهای شمال بدون مشتری ماند

عصر ساختمان- رئیس اتحادیه املاک بابل از رکود سنگین بازار املاک ویلایی خبر می‌دهد و می‌گوید که جهش قیمت در بازار مسکن حتی قدرت خرید پولدارها را هم کاهش داده است.

ویلاهای شمال بدون مشتری ماند
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از تجارت‌نیوز، روزهای نه چندان مساعد بازار سرمایه در هفته‌های گذشته باعث شده است که برخی از فعالان بازار مسکن از ورود تازه‌واردهای بورسی به بازار مسکن بگویند. رئیس اتحادیه املاک بابل نسبت به این مساله هشدار داد و به مسئولان گفت که «چنانچه بورس جذابیتش را از دست بدهد؛ قیمت خانه گران خواهد شد.»

  رضا صادقی درباره وضعیت خرید و فروش ویلاهای شمال کشور گفت: دهک‌های بالا جامعه هم به نوعی قدرت خرید مسکن را از دست داده‌اند. در حال حاضر بورس جذابیتش را از دست داده است و احتمال اینکه بخش قابل توجهی از منابع بازار سهام به سمت بازار مسکن هدایت شود، وجود دارد و چنانچه این پیش‌بینی محقق شود احتمال افزایش مجدد قیمت‌ها وجود خواهد داشت.

  فروش ویلا در شمال متوقف شد
  رئیس اتحادیه املاک بابل افزود: قیمت آپارتمان 100 متری در شمال ایران از متری هشت میلیون تومان آغاز می‌شود. کمترین قیمت یک ویلای 150 متری با 100 متر بنا حدود یک میلیارد تومان است. البته افزایش قیمت مسکن تاثیری در تقاضای واقعی ندارد. تقاضای مصرفی مردم ،بیش از دو سال است که به دلیل ناتوانی از خرید به حاشیه رانده شده و حتی دهک‌های هفت و هشت جامعه هم قدرت خرید خود را از دست داده اند.

  او اظهار کرد: فعلا روند معاملات خرید و فروش ویلا راکد است. نه فروشنده‌ای در بازار وجود دارد و نه خریداری. به عبارت دیگر خریداران به دلیل افزایش یک‌باره قیمت‌ها هراس دارند.

  صادقی با اشاره به شرایط رکود تورمی بازار مسکن گفت: چنانچه نقدینگی از بازارهای بورس، طلا یا ارز وارد بازار مسکن شود این بخش رونق نمی‌گیرد؛ چراکه در حالت کلی به دلیل توان پایین تقاضای مصرفی، بازار مسکن دچار رکود تورمی شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی