مدیران خودروعصر اعتبار

وزیر راه و شهرسازی:

۱۲۰ هزار متقاضی برای دریافت وام ودیعه مسکن به بانک‌ها معرفی شدند

عصر ساختمان- وزیر راه و شهرسازی از آمادگی بانک ها برای پرداخت تسهیلات به بخش مسکن خبر داد و گفت: بر اساس آخرین آمار ۱۲۰ هزار متقاضی برای دریافت وام ودیعه مسکن به بانک ها معرفی شدند.

۱۲۰ هزار متقاضی برای دریافت وام ودیعه مسکن به بانک‌ها معرفی شدند
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از مهر، محمد اسلامی در خصوص جلسه‌ای که با بانک‌ها برای تسریع در پرداخت وام ودیعه مسکن برگزار شد، اظهار داشت: در جلسه با بانک‌ها مقرر شد تا بانک‌ها در پرداخت وام ودیعه مسکن و همچنین ارائه تسهیلات به طرح اقدام ملی مسکن، تسریع داشته باشند تا مستأجران زودتر بتوانند به ودیعه مورد درخواست خود برسند.

  وزیر راه و شهرسازی همچنین در خصوص ضمانت‌های وام ودیعه مسکن اعلام کرد: در جلسه با بانک‌ها، مقرر شد تا مطابق مصوبه ستاد ملی کرونا عمل شود. بدین معنا که برای وام‌های 15 میلیون تومان بدون ضامن غیر و تنها با ضمانت خود شخص وام گیرنده، تسهیلات وام مسکن پرداخت شود و برای وام‌های 30 و 50 میلیون تومانی با یک ضامن، پرداخت تسهیلات انجام شود.

  اسلامی توضیح داد: با توجه به مشارکت بانک‌ها در تأمین منابع تسهیلاتی طرح اقدام ملی، مقرر شد جلساتی اختصاصی با هر یک از بانک‌ها برگزار شود و در خصوص چگونگی تخصیص منابع و چگونگی پرداخت، نتیجه‌ای واحد اتخاذ شود. همچنین مقرر شدت تا در کنار بانک مسکن، سایر بانک‌ها با تمامی قدرت خود در حوزه مسئولیتی بخش مسکن کمک دهنده باشند و تعداد بیشتری از متقاضیان برای اخذ تسهیلات مسکن، پوشش داده شوند.

  وی در خصوص آخرین آمار از وام ودیعه مسکن، گفت: تا امروز بیش از 120 هزار نفر به کارتابل بانک معرفی شدند که از این تعداد حدود 21 هزار نفر تشکیل پرونده انجام شده و نزدیک به 12 هزار تسهیلات پرداخت شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی