مدیران خودروعصر اعتبار

معاون وزیر راه و شهرسازی:

خانه‌های خالی تا پایان شهریور به سازمان امور مالیاتی معرفی می‌شوند

عصر ساختمان- معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا پایان شهریور ماه اطلاعات مربوط به خانه های خالی را به سازمان امور مالیاتی ارائه می‌دهیم گفت: تاکنون ۱۳.۴ میلیون واحد شناسنامه دار و ۱.۵ میلیون پیامک به مالکان بیش از یک خانه ارسال شده است.

خانه‌های خالی تا پایان شهریور به سازمان امور مالیاتی معرفی می‌شوند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، محمود محمودزاده اظهار کرد: از حدود 28 میلیون واحد مسکونی در کل کشور تا امروز 13 میلیون و 400 هزار واحد شناسایی و در واقع شناسنامه دار شدند که 48 درصد کل واحدهای مسکونی کشور را شامل می‌شود.

  وی افزود: در این بین مشخص شده که 1.5 میلیون نفر مالک بیش از یک واحد مسکونی هستند که برای آنها پیامک ارسال کردیم تا وضعیت سکونت خانه‌های خود را مشخص کنند.

  معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا پایان شهریورماه اطلاعات مربوط به خانه های خالی شناسایی شده را به سازمان امور مالیاتی ارائه می دهیم گفت: مالکان باید با مراجعه به سامانه  املاک و اسکان  که نشانی آن در پیامک ها درج شده، وضعیت خانه های خود در خصوص سکونت شخصی، اجاره و یا خالی بودن آن را اعلام کنند.

  محمودزاده درباره اینکه به بعضی افراد پیامکی مبنی بر مالکیت واحد فروخته شده ارسال شده و این افراد باید چه اقدامی انجام دهند گفت: این افراد شماره تماس و کد ملی خریدار را در سامانه درج و ارسال کنند. در صورتی که به اطلاعات سجلی خریدار  دسترسی ندارند می‌توانند از  دفتر مشاور املاک و یا دفترخانه مربوطه بگیرند.

  به گزارش ایسنا، روز 28 مرداد 1399 سامانه املاک و اسکان که اطلاعات واحدهای مسکونی کل کشور در آن ثبت خواهد شد به مرحله اجرا رسید. قرار است این اطلاعات با همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط جمع آوری و برای وضع مالیات متعلقه در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گیرد. طبق ماده 54 قانون مالیات های مستقیم واحدهای مسکونی خالی در سال اول مشمول شش برابر مالیات متعلقه خواهند شد که البته شورای نگهبان 13 ایراد به آن گرفت و سپس مجلس ایرادات را برطرف و مجدداً به شورا ارسال کرد. وزارت راه و شهرسازی قول داده تا پایان تابستان اولین اطلاعات واحدهای مسکونی را در اختیار سازمان امور مالیاتی بگذارد. از بین 28 میلیون واحد مسکونی تا کنون 13 میلیون و 400 هزار واحد شناسایی و شناسنامه دار شده و 1.5 میلیون پیامک برای مالکان بیش از یک واحد مسکونی ارسال شده است. رئیس سازمان امور مالیاتی اعلام کرده ظرف 10 روز مالیات خانه های خالی را مطالبه می کنیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی