مدیران خودروعصر اعتبار

امتناع برخی دفاتر اسناد رسمی از ارائه خدمات الکترونیکی مرتبط با مالیات املاک

عصر ساختمان- سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از اجرای نظارت مستمر بر دفاتر اسناد رسمی به منظور ارائه مفاصا حساب مالیات املاک مسکونی و برخورد با متخلفین خبر داد.

امتناع برخی دفاتر اسناد رسمی از ارائه خدمات الکترونیکی مرتبط با مالیات املاک
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، محمدهاشمی مقدم معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به مدیران کل ثبت اسناد سراسر کشور  اعلام کرده است: برخی دفاتر اسناد رسمی در برخی استان ها از ارائه خدمات الکترونیکی مرتبط امتناع نموده و مراجعین را به سازمان امور مالیاتی ارجاع می دهند و بعضا بابت انجام این نوع سرویس برخلاف مقررات و تعرفه های موجود مطالبه وجه می‌نمایند. نظارتهای لازم و مستمر بر عملکرد دفاتر اسناد رسمی صورت پذیرد و با متخلفین برخورد شود.

    پیرو بخشنامه های شماره 99/20065 مورخ 99/2/13 و 99/15232 مورخ 99/2/6 معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی و با توجه به اجرایی شدن ماده 187 قانون مالیات های مستقیم در دفاتر اسناد رسمی سراسر کشور در بخش املاک مسکونی، که سران دفاتر مکلف به رعایت و اجرای آن می باشند لیکن سازمان امور مالیاتی کشور به موجب نامه شماره 200/3393/ص مورخ 99/3/12 اعلام نموده است که برخی دفاتر اسناد رسمی در برخی استان ها از ارائه خدمات الکترونیکی مرتبط امتناع نموده و مراجعین را به سازمان امور مالیاتی ارجاع می دهند و بعضا بابت انجام این نوع سرویس برخلاف مقررات و تعرفه های موجود مطالبه وجه می نمایند.

    گفتنی است، از سال 98 با اتصال سامانه مالیاتی به دفاتر اسناد رسمی مقرر شدن که این دفاتر مالیات املاک مسکونی را در لحظه محاسبه و تعیین تکلیف کنند.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی