مدیران خودروعصر اعتبار

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:

کاهش قیمت مسکن با تحویل ۳۰۰هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی

عصر ساختمان- نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، گفت: اطلاع رسانی دولت در زمینه تحویل حداقل ۲۵۰ تا ۳۰۰هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی تا پایان سال منجر به ایجاد جو روانی و کاهش قیمت مسکن می‌شود.

کاهش قیمت مسکن با تحویل ۳۰۰هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از خبرگزاری خانه ملت، کمال علیپور خنکداری نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص راه‌کارهای کاهش و کنترل قیمت مسکن در کوتاه مدت، گفت: دولت در کوتاه مدت نتوانسته مشکل افزایش قیمت مسکن را برطرف کند.

  نماینده مردم قائمشهر و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر دولت در حال حاضر اطلاع رسانی کند که تا پایان سال جاری حداقل 250 تا 300 هزار واحد مسکونی را در قالب طرح اقدام ملی به متقاضیان تحویل می‌دهد منجر به ایجاد جو روانی در بازار مسکن و کاهش قیمت می‌شود.

  این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید نشان دهد که به دنبال کنترل و کاهش قیمت مسکن در بازار است و این امر می‌تواند در کوتاه مدت تاثیر مثبت فراوانی در بازار داشته باشد، عنوان کرد: تسهیلات مسکن باید سریع و در حداقل زمان ممکن در اختیار متقاضایان قرار بگیرد و در مسیر بروکراسی اداری متوقف نشود.

  وی با اشاره به اینکه دولت می‌تواند با استفاده از فضای رسانه‌ای که در اختیار دارد در زمینه طرح‌های کنترل بازار مسکن اطلاع رسانی لازم را داشته باشد، ادامه داد: برخی از مصوبات مجلس همانند اخذ مالیات بر خانه‌های خالی و سامانه طراحی شده توسط وزارت راه و شهرسازی می‌تواند در کوتاه مدت بر روی بازار مسکن اثرات خوبی داشته باشد.

  نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان، گفت: دولت در بلندمدت باید بر اساس طرح جامع مسکن سالانه یک میلیون واحد مسکونی احداث و در اختیار متقاضیان قرار دهد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی