مدیران خودروعصر اعتبار

افزایش ۴۰ درصدی مصرف آب در برخی کلان‌شهرها

مدیریت تقاضا در دستور کار

عصر ساختمان- وزیر نیرو، گفت: مصرف آب در سال جاری با رشد جدی مواجه شده است، به طوریکه در برخی از کلانشهرها تا ۴۰ درصد شاهد افزایش مصرف آب شرب بوده‌ایم.

افزایش ۴۰ درصدی مصرف آب در برخی کلان‌شهرها
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از فارس، رضا اردکانیان، وزیر نیرو ضمن اشاره به شکسته شدن رکورد مصرف آب در کلان‌شهر تهران، گفت: مصرف آب در سال جاری با رشد جدی مواجه شده است، به طوری که در برخی از کلان‌شهرها شاهد افزایش تا 40 درصد مصرف آب شرب بوده‌ایم.

  وزیر نیرو، در تشریح دلایل افزایش مصرف بی‌سابقه آب در کشور، اظهار داشت: یکی از دلایل اصلی مصرف آب در کشور، شیوع ویروس کووید-19 و بیماری کرونا به حساب می‌آید و توجه به نکات بهداشتی منجر به افزایش چشمگیر مصرف آب شده است.

  وی با اشاره به مصوبات ستاد مبارزه با بیماری کرونا، افزود: وزارت نیرو تمام تلاش خود را به کار برد تا در شرایط سخن موجود و دست و پنجه نرم کردن مردم با ویروس کرونا، تامین آب بدون هیچ گونه قطعی از سر گرفته شود.

  *پیاده سازی سیاست مدیریت تقاضا در بخش آب

  اردکانیان، در بیان لزوم استفاده از رویکرد مدیریت تقاضا در حوزه آب، تصریح کرد: اهمیت استفاده از سیاست مدیریت مصرف و تقاضا در حوزه آب بیشتر از بخش برق نباشد، قطعا کمتر نیست و وزارت نیرو برای تبیین سیاست‌های مدیریت تقاضا در این حوزه اهتمام کافی را دارد.

  عضو کابینه دولت دوازدهم، با اشاره به موفقیت‌های حاصل شده در ارتباط با پیاده‌سازی سیاست مدیریت تقاضا در حوزه برق، گفت: وزارت نیرو برنامه‌ریزی برای پیاده‌سازی سیاست مدیریت تقاضا در بخش آب را در دستور کار خود دارد و در مدت باقی‌مانده این امر میسر خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی