مدیران خودروعصر اعتبار

وزیر راه و شهرسازی:

طول آزاد راه‌های کشور ۵۰ درصد افزایش می‌یابد

عصر ساختمان- وزیر راه و شهرسازی گفت: طول آزاد راه های سراسر کشور تا پایان دولت دوازدهم از ۲۱۰۰ کیلومتر به ۳۱۰۰ کیلومتر افزایش می یابد که نشان دهنده رشد ۵۰ درصدی طول آزادراه های کشور است.

طول آزاد راه‌های کشور ۵۰ درصد افزایش می‌یابد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایرنا، محمد اسلامی روز پنجشنبه در حاشیه سفر به کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: همچنین طول بزرگراه های کشور از حدود 16 هزار و 500 کیلومتر به 23 هزار کیلومتر افزایش پیدا خواهد کرد که بخشی از آن در استان کهگیلویه و بویراحمد قبلا افتتاح و بخشی دیگر نیز در سفر اخیر افتتاح خواهد شد و مابقی تا پایان دولت ساخته می شود.

  وی با اشاره به نبود هیچ تبعیضی در ایجاد بزرگراه و آزاد راه در استان های کشور، افزود: برای دولت ،شمال و جنوب ،غرب و شرق هیچ فرقی نمی کند.

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به فعال بودن 2هزار و 300 تردد شمار در جاده های کشور ،تصریح کرد: تردد شمار ها بیانگر میزان ظرفیت جاده و استفاده از آن هستند و بر اساس آن میزان نیاز به احداث بزرگراه و آزاد راه به صورت ریاضی محاسبه می شود.

  اسلامی تاکید کرد که در ساخت آزاد راه و بزرگراه نگاه منطقه ای وجود ندارد و آزاد راه و بزرگراه های کشور با توجه به میزان ترافیک و نیاز ایجاد می شوند.

  وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: پارسال 2 هزار و 450 کیلومتر راه روستایی در کشور افتتاح شد و تا پایان دولت 3 هزار و 500 کیلومتر راه روستایی دیگر در سراسر کشور به بهره برداری می رسد.طول راه های روستایی کشور 206هزار کیلومتر است.

  آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح یاسوج - سه راهی مهریان ( جاده اصلی سورمق، اقلید - یاسوج )، افتتاح طرح های توسعه و بهسازی ،روشنایی باند،تکمیل ساختمان ها و ارتقای زسرساخت های فرودگاه یاسوج و افتتاح عملیات تکمیلی بزرگراه گچساران خیرآباد از جمله برنامه های امروز سفر وزیر راه و شهرسازی به کهگیلویه و بویراحمد است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی