عصر اعتبار

مدیرکل استاندارد کردستان:

۱۳ واحد تولیدی مصالح ساختمانی در کردستان پلمب شدند

عصر ساختمان- مدیرکل استاندارد کردستان از پلمب تعداد ۱۳ واحد تولیدکننده مصالح ساختمانی در استان در ۶ ماهه گذشته خبر داد.

۱۳ واحد تولیدی مصالح ساختمانی در کردستان پلمب شدند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از فارس، بعد‌ از‌ ظهر امروز بیستمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کردستان با موضوع بررسی موانع و مشکلات بهبود فضای کسب و کار در حوزه تولید مصالح ساختمانی با حضور انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان مصالح ساختمانی استان در سالن شهدای استانداری کردستان برگزار شد.

  مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی کردستان در این جلسه اظهار داشت: در استان کردستان در حال حاضر 244 واحد تولید مصالح ساختمانی وجود دارد که از این تعداد 137 واحد فعال بوده و بقیه غیرفعال هستند.

  منصور لهونیان افزود: تاکنون 369 پروانه بهره‌برداری مصالح ساختمانی در استان ثبت شده که از این تعداد فقط 105 پروانه معتبر هستند و 70 پروانه ابطال و 15 پروانه نیز به حالت تعلیق در آمده است.

  وی با بیان اینکه 70 پرونده برای صدور و یا تمدید مجوز در دست اقدام داریم، خاطرنشان کرد: از 137 واحد تولید مصالح ساختمانی فعال در استان 85 تا 90 درصد آنها تولیدات استاندارد دارند.

  مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی کردستان با بیان اینکه در 6 ماهه گذشته تعداد 13 واحد تولیدکننده مصالح ساختمانی در استان پلمب شده‌اند، گفت: در بازرسی‌هایی که انجام شده از 126 واحد که در زمینه سنگدانه مورد مصرف در بتن، سنگدانه ملات بنایی، آجر، بتن آماده، پروفیل‌های پلی‌وینیل کلراید سخت برای تولید درها و پنجره‌ها، تیرچه، شیشه ایمنی، قیر و موزاییک 50 درصد آنها عدم انطباق داشته‌اند.

  لهونیان عنوان کرد: درصد عدم انطباق سلامت سنگدانه در استان 10.4 درصد، درصد عدم انطباق دانه‌بندی 31.2 درصد و در صد عدم انطباق موارد ریز تر از الک 12.2 درصد بوده است.

  وی خاطرنشان کرد: باید کل بخش ساختمان در قالب یک تعاونی مشخص ساماندهی شود و هم‌اکنون این کار در بانه انجام شده است.

  مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی کردستان افزود: در قالب گروهی، جمعی و مشارکتی و با همکاری دستگاه‌های مرتبط می‌توان این تعاونی را ایجاد کرد.

  لهونیان بیان کرد: تا زمانی که ناظران ساختمانی بر روی مصالح حساس نباشند واحدهای تولید مصالح به سمت استانداردسازی نمی‌روند.

  وی گفت: مهندس ناظر وظیفه دارد به مصالح ساختمانی در سر ساختمان نظارت داشته باشد و اگر این کار را نکند کوتاهی کرده است.

  برچسب ها
  رویداد ها در یک نگاه
  • کاشی و سرامیک ۲۰۱۸
  • کاشی و سرامیک
  • عصر ساختمان
  • شماره ۳۴ دیجیتال
  • شماره ۷ ماهنامه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
  آرشیو